Orrefors jelzett színtelen csiszolt kerek kristály tál 20. század második fele

Méret: 7 cm x 22 cm
2023-08-27 20:00

7,5x22 cm

Hibátlan állapotú, az Orrefors üveggyárban készült kerek ólomkristály tál, Svédországból a 20. század második feléből. Csodaszép víztiszta, buborékmentes alapanyagból készített asztaldísz, amely áttetsző üvegből készült, jelentős súllyal bír és lapracsiszolt oldalakkal valamint mélymetszésű bevágásokkal díszített. Talpán gyári szignó és sorszám látható. Letisztult modernista vonalvezetés és gyönyörű kivitelezés jellemzi.

Az Orrefors Glassworks (más néven csak Orrefors) egy üvegmű a svédországi Orrefors faluban, Szmalandban. Az Orrefors kristályüveget és műüveget gyártott. A termékcsalád kristálytörzsből, edényből,... Tovább

Az Orrefors Glassworks (más néven csak Orrefors) egy üvegmű a svédországi Orrefors faluban, Szmalandban. Az Orrefors kristályüveget és műüveget gyártott. A termékcsalád kristálytörzsből, edényből, vázából, valamint kristályból készült szobrokból és világítástechnikai termékekből állt. Az orreforsi üveggyár 2012-ben bezárt. Az Orrefors a svéd Orrefors Kosta Boda AB üveggyár csoport tagja volt. Vissza
118

Kikiáltási ár:
54.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
54.100 Ft Licitek száma: 0