Balázs Béla: Férfiének (Avantgard borítóterv)

Uj versek

Balázs Béla
Europa-Könyvtár (Bécs) ,
Kiadói tűzött papírkötés , 58 oldal
Méret: 15 cm x 12 cm
2023-09-24 20:00

Wien [Bécs], 1923, Európa-Könyvtár („Elbemühl”, Wien), 58 p. + [4] p.

Első, emigrációs kiadás. Európa-Könyvtár. No.: 12. sz.
Férfiének. Új versek. Írta: Balázs Béla.
A szerző megjelent műveinek jegyzékével és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány, feliratos címfedéllel, feliratos, foltos, hiányos könyvgerinccel, néhány foltos, egy sérült lappal (39-40. p.), részben felvágatlan belívekkel, hátlapon az Európa-Könyvtár megjelent és megjelenő műveinek jegyzékével, hiánytalan állapotban.
A szerző, Balázs Béla (Szeged, 1884. augusztus 4. – Budapest-Józsefváros, 1949. május 17.) író, műfordító, költő, színész, filmesztéta, filmrendező, kritikus, főiskolai tanár. A huszadik századi magyar kultúra kiemelkedő, meghatározó személyisége, a magyar filmesztétika egyik legnagyobb alakja. Bartók Béla, Fülep Lajos, Hauser Arnold és más kiemelkedő magyar alkotó és művész személyes barátja. A szerző tagadhatatlanul a legújabb magyar irodalom számottevő és meghatározó egyénisége. Műveiben az élénk fantázia, a finom, árnyalt megfogalmazás párosul az emberi lélek mély ismeretével és tapasztalatával. Versei, novellái és regényei az örök emberi értékeket és az emberi esendőséget tárgyalják, kutatják, valamint kiforrott művészi nyelvezettel és stílussal rendelkeznek.

Részlet a könyvből: Emigrációs karácsonyi ének Ne nézz vissza szegény párom. Túl vagyunk már hét határon. Köd előttünk, köd utánunk. Ki tudja, hogy merre járunk? Magyar pusztán téli szél... Tovább

Részlet a könyvből: Emigrációs karácsonyi ének Ne nézz vissza szegény párom. Túl vagyunk már hét határon. Köd előttünk, köd utánunk. Ki tudja, hogy merre járunk? Magyar pusztán téli szél vág. Tűzhelyünket kioltották És fekete minden ablak. Nézzél csillagot magadnak. Ne nézz vissza, nézz az égre. Nézd a jászol felett ég-e? Hallasz-e az éjben hangot, Szent karácsonyi harangot? Vissza

Arion 9
Köd előttünk, köd utánunk.
Emigrációs karácsonyi ének 9
Tudom uram mi történt 11
Az utak 12
Három piros rózsa 13
Fordulok arccal mint a föld felé.
Zsoltár és utóhang 17
Vörös tavasz elébe 20
Oh én tüzem 22
Szólok anyámhoz 24
Odisszeusz 29
Gyülölet vezeklése 31
Hiszek a hitben 32
Három óda.
Ady Endre halálára 35
Legenda készül (Korwin Ottó emlékére) 36
Lukács Györgyhöz 37
Nem fér több szépség.
Szüret 41
Most már el ne hagyj 43
Szeptember 44
Pipacsok útján, gesztenyék útján 45
Nászdal 47
Szerettem ezt az életet.
Jöjjön az ősz 51
Most ifjúságod álarcát hajitsd el 52
Öröm 54
Férfiének 56
A szavak sírnak 58
Hirdetés 61 Vissza
033

Kikiáltási ár:
9.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
9.000 Ft Licitek száma: 0