Budapest, 1957, Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda, Bp.), 206 p. + [1] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Szárazvillám. Versek és műfordítások. Írta: Nemes Nagy Ágnes.
A címlapon a szerző, Nemes Nagy Ágnes tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Beck Péternek köszönettel, barátsággal. 1957. aug. 30-án. Nemes Nagy Ágnes".
A dedikáció címzettje: Beck Péter könyvtervező, tipográfus, a 20. századi magyar könyvművészet ismert alakja, az 1955-ben létrejött Magvető Könyvkiadó korai évtizedeinek műszaki vezetője, a Könyvművészeti Bizottság tagja, az 1970-80-as években a Szép Magyar Könyv verseny zsűritagja.
A burkolót Hajnal Gabriella tervezte. A szerző fekete-fehér portréjával illusztrált, valamint Nemes Nagy Ágnes megjelent könyveinek listájával és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Kossuth Nyomda, Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, két színnel feliratozott, illusztrációval ellátott, sérült, javított, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője Nemes Nagy Ágnes (Budapest, 1922. január 3. – Budapest, 1991. augusztus 23.) Kossuth- és József Attila-díjas költő, műfordító, esszéíró, pedagógus, a Magyar Írószövetség és a Magyar PEN Club tagja, a Nyugat eszmei örökösének számító Újhold c. irodalmi folyóirat alapítója. 1946-tól a Köznevelés című pedagógiai folyóirat munkatársa, 1954-58 között a budapesti Petőfi Sándor Gimnázium tanára, 1958-tól szabadfoglalkozású író. Költői munkája mellett műfordítói és esszéírói tevékenysége is jelentős. A Babits életművének külön kötetet szentelő, többek közt Victor Hugo, Rilke és Brecht műveit fordító szerző az 1970-es és 1980-as évekre a magyar irodalmi élet meghatározó egyénisége lett, aki több alkalommal külföldi felolvasóesteken és nemzetközi írótalálkozókon képviselte a hazai irodalmat.