Széchenyi Zsigmond: Afrikai tábortüzek (Széchenyi Zsigmondné által aláírt példány)
Vadásznapló kivonatok 1932-1934
Széchenyi Zsigmond
Szász Imre
Szépirodalmi Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 306 oldal
Széchenyi Zsigmond művei
20 cm x 14 cm
2023-05-28 20:00
[Budapest], 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth nyomda, Bp.), 306 p. + [3] p. + [32] t.: ill.
A szerző felesége, Széchenyi Zsigmondné által aláírt példány. Első kiadás. Afrikai tábortüzek. Vadásznapló kivonatok 1932-1934. Írta: Széchenyi Zsigmond. A címlapon a szerző feleségének, Széchenyi Zsigmondnénak tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. E könyv egy része "Elefántország" címen 1934-ben megjelent már. A borító és kötésterv Rudas Klára munkája. 32 képtáblán számos fekete-fehér fényképpel illusztrált, valamint a szerző műveinek listájával, a képek jegyzékével és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Az előzéklapon egy újságból kivágott, majd beragasztott rövid cikk található a szerző életéről. Nyomtatta a Kossuth nyomda, Budapesten. Kiadói félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, fekete-fehér fényképpel illusztrált, fülszöveges, hártyapapírra kasírozott, kiadói borítófedélben. A kötet szerzője, gróf Széchenyi Zsigmond (Nagyvárad, 1898. január 23. – Budapest, 1967. április 24.) vadász, vadászati író, utazó. A magyar vadászati kultúra kimagasló alakja. Afrika, India, Alaszka és Európa híres vadásza. Kiemelkedő vadásztrófeája egy világrekorder addax (mendeszantilop). Vadászkönyvtára Magyarország legjelentősebb vadászati szakkönyv gyűjteménye, ami jelenleg a Magyar Természettudományi Múzeumban tekinthető meg.
Aki olvasta valaha az Elefántországot, aligha felejti el a lakomázó oroszláncsalád képét, a "bivalyos nap" káprázatos szerencséjét és izgalmát, a bongórejtő bambuszcserjék fagyos, nyirkos, didergető hajnalait. Ez az Elefántország kerül most az olvasó kezébe - de tíz új fejezettel bővítve. Tíz fejezettel, amelyek Afrika kevésbé ismert, ritkábban megírt témáihoz nyúlnak - egyik egy pillantást vet a fehér vadászok, a "white hunterek" néhai anekdotai alakjaira és cseppet sem anekdotikus mesterségére, a másik bemutatja Afrika apróvadvilágát, a harmadik elmondja a hiúzlövő kiskarabély hőstettét... Eddig megíratlan élményeket, alakokat, megfigyeléseket emelnek ki ezek a fejezetek a naplók mélyvizéből s tesznek a többiek, a már ismertek mellé, hogy húsz egynéhány év múltán még erősebben sugározzák a vadászok és vadállatok Afrikájának varázsát.
Leütési ár:
41.800 Ft