Madách Imre/Heine, Heinrich/Kisfaludy Sándor/Beöthy Zsolt/Vörösmarty Mihály: Irodalmi Kincsek sorozatból öt kötet. (Basch Árpád által illusztrált díszcímlapokkal.)

Az ember tragédiája/Dalok Könyve/Himfy szerelmei/A magyar irodalom kis-tükre/Vörösmarty Mihály válogatott versei

Madách Imre
Heine
Kisfaludy Sándor
Beöthy Zsolt
Vörösmarty Mihály
Alexander Bernát
Athenaeum R.-Társulat Kiadása (Budapest)
Kiadói bőrkötés , 1.100 oldal
Sorozatcím: Irodalmi kincsek
Méret: 13 cm x 10 cm
2023-09-24 20:20

Budapest, é. n., Athenaeum Rt., 5 t. + 1100 p., ill. (összevont oldalszám)

5 kötet az Irodalmi Kincsek sorozatból. (egységes külön kötetekben)

1.: Az ember tragédiája. Írta: Madách Imre. Alexander Bernát bevezetésével.
Bp., é. n., Athenaeum, 1 t. + XXIII p. + [1] p. + 179 p., ill.

2.: Dalok könyve. Írta: Heinrich Heine. Fordította és bevezetéssel ellátta: Endrődi Sándor.
Bp., é. n., Athenaeum, 1 t. + 227 p., ill.

3.: Himfy szerelmei. Írta: Kisfaludy Sándor. Gróf Szécsen Antal bevezetésével.
Bp., é. n., Athenaeum, 1 t. + 240p., ill.

4.: A magyar irodalom kis-tükre. Írta: Beöthy Zsolt. Harmadik, bővített kiadás.
Bp., é. n., Athenaeum, 1 t. + 216 p., ill.

5.: Vörösmarty Mihály válogatott versei. Beöthy Zsolt bevezetésével.
Bp., é. n., Athenaeum, 1 t. + 238 p., ill.

Címlapképeken a szerzők beragasztott, fekete-fehér, művészi portréjával, valamint Basch Árpád által illusztrált díszcímlapokkal. A címlapokon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzések és ceruzás számjelzetek, a kiadói ex librisként funkcionáló első előzéklapokon tulajdonosi névbejegyzések, valamint ugyanott beragasztott, számjelzéssel ellátott vignetták láthatók.
Kiadói bőrkötésben lévő példányok az Irodalmi Kincsek sorozat aranyozott emblémájával díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozással díszített könyvgerinccel, illusztrált kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
Köteteink az Athenaeum Rt. gondozásában megjelent Irodalmi Kincsek könyvsorozat az 1900-as évek elején kiadott első darabjai. A Magyar Remekírók, a Képes Remekírók, a Klasszikus Regénytár és a Magyar Regényírók nyomdokain induló sorozatról a következőket írták az Uránia hasábjain:
"Íme, öt könyv, a melyekre méltán ráillik az Irodalmi Kincsek elnevezés, s melyeknek valódi, belső értékét — mint a gyémántét vagy az igaz gyöngyét a nemes foglalat — csak emelik a kiváló íróktól származó előbeszédek, kisérő tanulmányok. Ha így folytatják a kiadók ezt az ügyes vállalatot, ilyen jó megválasztással, szerencsés érzékkel, nagy szolgálatot tesznek vele a műveit és művelődni akaró magyar olvasó közönségnek. Rendkívül megnyerő a könyvek külső kiállítása: kis formájú kötetkék — igazi zsebkiadás — jó papír, szép nyomás, a szerzők sikerült képei, s igen csinos, előkelő ízlésre valló sötét zöld bőr kötés." (Uránia, 1906/6-8. sz., 323.)

Részlet: "Az Ember Tragédiájának megjelenése 1862-ben irodalmunk nagy és meglepő eseménye volt. Madách Imre, ki ekkor mint országgyűlési képviselő már számot kezdett tenni, kiadott volt ugyan egy... Tovább

Részlet: "Az Ember Tragédiájának megjelenése 1862-ben irodalmunk nagy és meglepő eseménye volt. Madách Imre, ki ekkor mint országgyűlési képviselő már számot kezdett tenni, kiadott volt ugyan egy kis verses füzetet (Lantvirágok), de ez az ifjúi szárnypróbálgatása , (megjelent 1840-ben), úgy látszik, csak magánkörnek volt szánva, azóta mindenesetre rég feledésbe merűlt. 1840-1861-elég sokat írt, de semmit sem adott ki, még csak meg sem mutatta senkinek, amit írt..." Vissza

Madách Imre: Az ember Tragédiája 1-179
Heine: Dalok Könyve 1-227
Kisfaludy Sándor: Himfy szerelmei 1-240
Beöthy Zsolt: A magyar irodalom kis-tükre 1-216
Vörösmarty Mihály válogatott versei 1-238
243

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
15.200 Ft Licitek száma: 0