Híres költők és írók verseinek, illetve versrészleteinek kézzel lejegyzett, egyedi gyűjteménye [Cca 1880 körül]

Korabeli egészvászon kötés , 222 oldal
Nyelv: Magyar  Német
Méret: 22 cm x 15 cm
2023-09-24 20:10

h. n., [Cca 1880 körül]., k. n., 222 p.

Híres költők és írók verseinek, illetve versrészleteinek kézzel lejegyzett, egyedi gyűjteménye. [kézirat]
222 oldalon több kéz által tollal lejegyzett, számos német és néhány magyar verset és versrészletet, valamint 6 üres oldalt tartalmazó, egyedi versgyűjtemény. Az összeállításban olyan ismert külföldi költők és írók verseit és versrészleteit gyüjtötték össze többek között, mint William Shakespeare, Friedrich Schiller, George Byron, Heinrich Heine, Gottfried August Bürger és Martin Opitz. A külföldi művészek mellett helyet kapott néhány magyar poéta alkotása is, köztük Petőfi Sándor és Bajza József néhány verse. Ezenkívül található még néhány idézet is a gyüjteményben (pl.: Szókratész). A kötetben olvasható versek egy részét 1858 és 1866 között írták le, valamint van néhány ami útólag 1940 és 1941 között került lejegyzésre. A kézzel lejegyzett oldalakon túl lapcsonkok láthatóak, melyek az olvashatóságot nem zavarják.
Korabeli egészvászon kötésben lévő példány aranyozott díszítéssel ellátott címfedéllel, feliratozatlan, javított könyvgerinccel, sérült első oldallal, néhány oldalon tollal készített korrekcióval, aranyozott lapélekkel, aranyozott évszámjelzéssel ellátott hátlappal.
Részlet a kötetből:
"Emlékül.

Ha létem elhervasztja a halál,
Emlékezzél reá, te kedves,
E lángszivtől szeretve mint valál;
S ha sírban is szeretni enged a halál,
S a szív még ott is érez és dobog,
Elhúnyt szivem téged, te kedves,
Hamvában is szeretni fog.
Bajza József"
155

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár: