Budapest, 1906, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda kiadása és nyomása, 259 p., ill.
Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Haza, Franciaországba! - Gil Braltar. Írta: Verne Gyula. Francziából fordította: Huszár Imre.
Szövegközti, fekete-fehér, egész oldalas, feliratozott, eredeti rajzokkal gazdagon illusztrált kötet. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratos, színes, illusztrált, utószínezett címfedéllel, feliratos, illusztrált könyvgerinccel, színes, növényi motívumokkal díszített kiadói előzéklapokkal, mintázott lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője Jules Gabriel Verne /Verne Gyula/ (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom egyik legnagyobb, korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. Kalandos műveiben a föld tájainak, embereinek és természeti helyeinek, valamint a korát megelőző technikai találmányok bemutatásának gazdag tárházát mutatja be izgalmas cselekmények és karakteres szereplők segítségével.
Delpierre Natalis a nevem. 1761-ben születtem Grattepancheban, a Picardia egy falucskájában. Atyám földmíves volt. D'Estrelle marquis birtokán dolgozott. Az anyám tehetségéhez képest segítségére volt. Nővéreim és én az anyánk példáját követtük. Az atyámnak semmi vagyona se volt és holta napjáig semmit se nevezhetett a magáénak. A földmivesség mellett a kántor mesterséget is gyakorolta. Erős hangja volt, a melyet a templom mellett levő kicsi temetőben is meg lehetett hallani. Lehetett volna hát belőle plébános is, a kit nálunk «tintába mártott parasztnak» szokás nevezni. A hangja volt körülbelől minden, a mit tőle örököltem.
A szülőim egész életükben erősen dolgoztak. Egy és ugyanazon esztendőben, 79-ben haltak meg. Az Isten legyen irgalmas lelküknek.