Rátkai Márton színművész fekete-fehér fényképe (dedikált példány)

Rátkai Márton
Méret: 28 cm x 22 cm
2023-10-22 20:00

Rátkai Márton színművész fekete-fehér, dedikált fényképe, 6,6 cm x 11 cm

Rátkai Márton színművész fekete-fehér, dedikált fényképe.

A fényképen Rátkai Márton tollal írt aláírása, valamint a fénykép alatt névre szóló, nehezen olvasható dedikációja látható: "[Ennek a kis képnek az legyen a hivatása, hogy naphosszat csendes és hálás köszönetet mondjon az én legigazabb barátomnak dr. Sándor Zoltánnak azért a sok odaadó szívességért a mit nékem … Köszönettel és barátsággal hogy nagyon ...]".
A dedikáció címzettje: dr. Sándor Zoltán ügyvéd, 1922-től a Budapesti Színészek Szövetségének titkára, 1926-os indulásától a Színészujság szerkesztője, a korszak budapesti színésztársadalmának közismert és köztiszteletben álló támogatója.

A fénykép készítője ismeretlen.
A fénykép pontos mérete: 6,6 cm x 11 cm.
A kép mérete kerettel: 21,7 cm x 28 cm.

Fekete-fehér, jó állapotú fénykép, jó állapotú fa képkeretben (a keret hátlapján ceruzás feljegyzésekkel).

Rátkai Márton (Budapest, 1881. november 18. – Budapest, Terézváros, 1951. szeptember 18.) Kossuth-díjas színész, érdemes és kiváló művész. Többek között a Magyar Színház, a Király Színház és a Fővárosi Operettszínház, valamint 1947-től haláláig a Nemzeti Színház tagja volt, továbbá a Színművészeti Főiskolán is tanított. A színház fénykorának nagy sikerű táncoskomikusa volt, ezenkívül drámai szerepeket is játszott szép sikerrel (Metternich, Rostand: Sasfiók; Róth bácsi, Földes: Hivatalnok urak; Sírásó, Shakespeare: Hamlet), művészetének igazi területe azonban az operett maradt.
170

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
2.900 Ft Licitek száma: 0