Gellért Lajos színész, rendező fekete-fehér fényképe (dedikált példány)

Gellért Lajos
, Papír , 1 oldal
Méret: 34 cm x 26 cm
2023-10-22 20:00

Gellért Lajos színész, rendező fekete-fehér, dedikált fényképe, 16,7 cm x 23 cm

Gellért Lajos színész, rendező fekete-fehér, dedikált fényképe.

A fénykép alatt és tőle jobbra Gellért Lajos tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Sándor Zoltánnak, aki szintén sokat próbált [jaj, háborút is] testvéri szeretettel és egyben ezzel az iránnyal szemben - éljen a halál - haljon az élet -" című mézelkeserítő filozófiával ellenesen vallom döglésig minden bitang körülmények [ugymint jelenleg is] dacára: csak azért is szép mindent mert mániákusa lehetek ennek - még 40-50 tavaszig aztán időtlen időkig azt se tudom - mi volt - mi van, tehát: haj de csuda az istenfáját ez az izé - nagy cirkusz itten! Csak tessék hölgyeim uraim! lehet folyvást a harc megkezdődik - tessék beszédülni emberek: itt látható! Bizony Isten. Csókolja Gellért Lajos. Bpest. 1929. jul."
A dedikáció címzettje: dr. Sándor Zoltán ügyvéd, 1922-től a Budapesti Színészek Szövetségének titkára, 1926-os indulásától a Színészujság szerkesztője, a korszak budapesti színésztársadalmának közismert és köztiszteletben álló támogatója.

A fényképet a kép alatt látható ceruzás feljegyzés tanusága szerint a kaposvári Elite Fotó Szalon készítette.
A fénykép pontos mérete: 16,87 cm x 22,9 cm.
A kép mérete kerettel: 26,2 cm x 34,2 cm.

Fekete-fehér, jó állapotú fénykép, fakeretben (rajta apróbb sérülésekkel).

Gellért Lajos (Irsa, 1885. november 5. – Budapest, 1963. január 28.) színész, író, érdemes művész. Miután elvégezte a Színművészeti Akadémiát olyan neves színházakban szerepelt - többek között -, mint a Thália Társaság, a Belvárosi Színház, a Renaissance Színház, az Új Színház, a Magyar Színház, a Művész Színház, a Nemzeti Színház, a Petőfi Színház és a Jókai Színház. Ezenkívül több regényt és színdarabot is írt, valamint számos némafilmben szerepelt. Játszott Fejős Pál első filmjeiben, a Tanácsköztársaság idején forgatott Gorkij-filmben (A pénz).
057

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
1.700 Ft Licitek száma: 0