Auer György, Dr.: Előkészítő eljárás, vádirat és kifogás
A Bp. XIII-XV. fejezete
Dr. Auer György
Dr. Mendelényi László
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat Kiadása(Budapest)
Kiadói varrott papírkötés
, 234 oldal
A bűnvádi eljárási jog
3.
25 cm x 17 cm
2023-09-24 20:00
Budapest, 1931, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 234 p.
A bűnvádi eljárási jog. A bűnvádi perrendtartásról szóló 1896: XXXIII. t.-c. és melléktörvényeinek magyarázata. No.: III. sz. Írják: Dr. Auer György budapesti kir. ügyész, egyetemi magántanár és Dr. Mendelényi László a m. kir. Curia bírája. Előkészítő eljárás, vádirat és kifogás. (A BP. XIII-XV. fejezete az 1930: XXXIV. t.-c. módosításaival). Írta: Dr. Auer György. Előszóval, a rövidítések jegyzékével, betűrendes tárgymutatóval és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta az Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Budapesten. Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, sérült címfedéllel, és könyvgerinccel, felvágatlan és körbevágatlan belívekkel, feliratozatlan, sérült hátlappal, hiánytalan állapotban. "...A törvénykezés egyszerűsítéséről szóló törvény oly lényegesen módosította a bűnvádi eljárást, hogy az új rendelkezések alapos ismerete nélkül büntető ügyek ellátásával foglalkozni sem lehet. Nélkülözhetetlen tehát ezeknek az új rendelkezéseknek alapos megismerése. Ezt a célt szolgálja elsősorban is ez a gyakorlati tapasztalatokat és tudományos megfontolásokat összeegyeztető munka, mely szervesen egészíti ki a Bűnvádi eljárási jog már korábban megjelent, a főtárgyalást és a perorvoslati eljárást tárgyaló részleteit. A vádirat benyújtását követő újonnan szabályozott eljárás részletes megvilágítása, a vitás kérdések kifejtése és a fennálló gyakorlattal való összeegyeztetése teszi különösen is időszerűvé ezt az új kötetet..." - (Az Est, 1931. július 02./22. évfolyam/147. szám). Auer György (Budapest, Erzsébetváros, 1888. augusztus 26. – Budapest, Erzsébetváros, 1958. április 25.) jogász, kúriai tanácselnök. 1917 és 1940 között a budapesti ügyészségen és főügyészségen dolgozott, majd 1945-ben budapesti főügyész lett, ezt követően pedig kinevezték kúriai tanácselnöknek. Ezenkívül a Magyar Köztársaság törvénytára c. jogszabálygyűjteményt szerkesztőjeként is tevékenykedett.
Munkánk két füzetének közzététele óta a bűnvádi eljárás jogszabályai egy jelentékeny törvénnyel szaporodtak. A törvénykezés Egyszerűsítéséről szóló (1930: XXXIV. t.-c.) a büntető igazságszolgáltatás menetében is változásokat okozott. Bár a korábbi füzetekben már figyelemmel voltunk az akkor még javaslat alakjában létező törvényre, szándékosan mellőztük mégis azoknak a részeknek megbeszélését, amelyeken fontosabb átalakítások várhatók voltak. Az új törvény életbelépésével azonban a figyelem természetszerűen e változások felé fordul, kutatva, mi marad meg a régi jogszabályokból és miként illeszkednek ezekhez az újítások.
Előszó 5
XIII. fejezet. A tanuk. 192-224 §§ 9
I. A tanuk idézése és a tanuzás kötelessége. 192-203. §§
II. A tanuságtétel akadályai. 204§§ 43
III. Mentesség a tanuságtétel kötelessége alól. 205-209. §§ 47
IV. A kihallgatás. 210-216. §§ 59
V. A tanuk vallomásának megerősítése. 217-222. §§ 68
VI. A tanuk díjazása. 223-224. §§ T. E. 106. § 87
XIV. fejezet. Bírói szemle és szakértők. 225-253§§ 90
I. Általános rendelkezések. 225-253. §§ 95
II. Halottszemle és boncolás. Gyermekölés, mérgezés, testi sértés és elmezavar megállapítása. 240-246. §§ 137
III. Pénz- és közhitelpapír- és bélyeghamisítás. 247-249. §§ 151
IV. Az írás azonosságának vizsgálata 250. § 154
V. Csalárd- és vétkes bukás megállapítása 251§ 155
VI. Eljárás gyujtogatás és kárt okozó egyéb bűncselekmények eseteiben. 252-253. §§ 156
V. fejezet. A vádirat, a kifogások és az ezekre vonatkozó eljárás 254-280 §§ (vádindítvány és észrevételek. T. E. 105., 111. §§) 158
A) A kir. ügyészség részéről képviselt vád esetében 254-275. §§ 165
B) Eljárás, ha a vádat magánvádat magánvádló képviseli. 276-280. §§ 224
Tárgymutató 232
Leütési ár:
9.200 Ft