Kaposvár, 1878, Vaszary János festőművész a kaposvári államgymnasium által kibocsátott első osztályban érdemelt bizonyítványa, [2] p.
Vaszary János festőművész a kaposvári államgymnasium által kibocsátott első osztályban érdemelt bizonyítványa.
A hivatalos dokumentumot aláírásával hitelesítette Cselkó József igazgató és Bodnár György osztályfőnök.
A bizonyítványt a kaposvári állami gymnásium állította ki. A dokumentum Kaposvárott, az 1878. évi június hó 28. napján kelt. A bizonyítvány második, a tandíjra és ösztöndíjra vonatkozó oldala kitöltetlen.
Nyomtatott, hajtogatott; tollal kitöltött; sorszámjelzéssel (No.: 50. sz.), egy tizenöt krajczáros illetékbélyeggel és a kaposvári állami gymnásium szárazbélyegzőjével ellátott hivatalos okirat; a hajtások mentén apróbb sérülésekkel.
A bizonyítvány egykori tulajdonosa, Vaszary János (Kaposvár, 1867. november 30. – Budapest, 1939. április 19.) állami kis aranyérmes festőművész és grafikus. Kezdetben a szecesszióhoz közelítő gobelineket tervezett és realisztikus életképeket festett. Az Olasz-, Spanyol- és Franciaországban tett tanulmányútja után művészetében uralkodóvá vált a kolorit, valamint stílusa egyre oldottabb lett az impresszionizmus felé fordult. 1920-tól a a Képzőművészeti Főiskolán tanított, ebben az időben alakult ki jellemző stílusa, amelyet a spontán vázlatos festés jellemzett. Később stílusa még oldottabbá, vázlatosabbá vált. Vaszary a Képzőművészek Új Társaságának egyik vezető mestere, illetve az Új Művészek Egyesületének alapítója volt. Többek között a Nemzeti Szalon, az Ernst Múzeum, a debreceni Déri Múzeum és a budapesti Magyar Nemzeti Galéria állította ki műveit.