Temesvár, 1891, Szabó Ferencz (Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtón, Temesvár), [2] p. + 266 p. + XII. t.
Első kiadás. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár. No.: XXVIII. kötet.
A középkori délszláv uralkodók genealógiai története. Írta: Dr. Wertner Mór, a berlini "Herold" és a bécsi "Adler" című heraldikai-genealógiai társulatok levelező tagja.
Néhány szövegközti és 12 önálló, kihajtható genealógiai táblával, szerzői ajánlással, bevezetéssel, illetve részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címlapon ceruzával írt tulajdonosi bejegyzés látható. Nyomatott a Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtón, Temesváron.
Korabeli félbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, dombornyomott díszítéssel ellátott könyvgerinccel, az egyik oldalon ceruzás jelöléssel (52. p.), valamint néhány önálló táblán ceruzás aláhúzással, kiegészítéssel, mintázott lapélekkel, hátlap felől sérült előzéklappal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Wertner Mór (Ispáca, 1849. július 26. – Párkány, 1921. június 8.) történész, genealógus, orvos. 1874-ig gyakorlóorvosként dolgozott Csicsón. 1890-től Pozsonyban megyei főorvos, 1894-től Muzslán járási orvos volt. 1908-ban Párkányra költözött és élete végéi ott is maradt. Többek között választmányi tagja volt a A Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaságnak. Kezdetben leginkább orvostörténeti és közegészségügyi dolgozatokat írt, azt követően viszont elsősorban genealógiai tanulmányokkal foglalkozott. Értekezései a Gyógyászatban, a Közegészségi Kalauzban, a Turulban, a Heroldban, az Adlerban, a Századokban, az Erdélyi Múzeumban, a Történelmi Tárban, a Magyar Nyelvben, az Ungarische Revueben, az Ungarische Rundschauban és más lapokban jelentek meg.
A bizonytalanság s aggodalom nem csekély érzetével teszem közzé a következő lapokat.
A szlávok s nevezetesen a délszláv dynasztiák genealogiája - tudomásom szerint - az irodalom országában nagyon gyéren művelt tért képvisel; művelése, eltekintve attól, hogy bármely ismeretlen vagy kevéssé ismert táj felkutatása magában már hálás munka, de különösen tekintettel a mai kor bizonyos politikai és művelődési törekvéseire s mozgalmaira, bizonyára élénk érkelődést kelt; eredményes tanulmányok e téren joggal az érdemek közé sorozhatók.
Bevezetés 1-2
I. Szerbia 3-125
II. Bulgária 126-206
III. Bosznia 207-246
Függelék 247-260
Genealogiai táblák
a) A szövegben
Vlastimiridák 4
Knatakuzénok 115
Ál-Brankovicsok 124, 125
Mortagonidák 133
Dukas-ok 139
Öregebb Sismanidák 145
Obrenovics-ok 196
Borics bán nemzetsége 210
Karintiai Ortenburg-ok 215
Pavlovics-ok 225
Kotromanidák 234
Hrvoje családja 239
Szent Szávai herczegek 245
b) Önállók
I. Nemanjidák
II. Brankovicsok
III. Vegyes családok
IV. Zetai Balsicok
v. Asenidák és rokonaik
VI. Ifjabb Sismanidák
VII. Angelos-család
VIII. Palaiologok
IX. Subicok
X. Kastriota-család
XI. Montenegro fejedelmei
XII. Orsini-családbeli epiroszi despoták