Moser szecessziós festett üveg doboz 19. század második fele

Méret: 11 cm x 13 cm
2023-08-27 20:00

11x12,5x8 cm

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott Moser szecessziós festett üveg doboz a 19. század második feléből. A fedeles doboz részletgazdagon kidolgozott kézi zománcfestéssel és aranyozott bronz veretekkel díszített. Jellegzetes szecessziós alkotás, finom részletekkel és kedves természeti jelenetekkel, mint a méhecske és a különböző formájú színes virágok. Ez az elegáns üveg doboz tökéletes példája az ormolu aranyozási technikának. A franciák ezt az eljárást "bronz doré"-nak nevezik, amely "aranyozott bronz" néven ismert. Az ormolu gyártásához higany- vagy tűzaranyozásként ismert eljárást alkalmaznak. A tárgyat ezután extrém hőhatásnak teszik ki, amíg a higany el nem párolog, és az arany a fémtárgyhoz tapadva marad.

Megtekintés más weboldalon.

A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia, Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint... Tovább

A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia, Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint például vázák, hamutartók, gyertyatartók), üvegajándékok és különféle művészeti metszetek gyártásáról. A Moser a 20. századi dekoratív üvegek egyike, és a palotáktól a helyi éttermekig mindenhol használták. 1857-es kezdetétől, mint polírozás és üvegmetszetműhelyben ólommentes üveggyártóvá fejlődött, amely a 20. századon át egészen napjainkig tartott. A legfényűzőbb cseh márkának, valamint a világ egyik leghíresebb luxuskristálymárkájának tartják. A Moser által készített minden üvegdarab kézzel készült. Vissza
087

Kikiáltási ár:
72.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
150.000 Ft Licitek száma: 0