Weöres Sándor: Gyümölcskosár (Borítóterv és illusztrációk: Hincz Gyula)

Versek

Weöres Sándor
Hincz Gyula
Uj Idők Irodalmi Intézete R.-T. (Singer és Wolfner) (Budapest)
Kiadói varrott papírkötés , 64 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm
2023-09-24 20:40

[Budapest], é. n., Uj Idők Irodalmi Intézet R.-T. (Singer és Wolfner) ("Szikra" Irodalmi és Lapkiadó Vállalat, Bp.), 64 p., ill.

Első kiadás. Gyümölcskosár. Versek. Írta: Weöres Sándor.
Hincz Gyula egész oldalas és szövegközti, fekete-fehér rajzaival gazdagon illusztrált kötet. Nyomtatta a "Szikra" Irodalmi és Lapkiadó Vállalat Budapesten. Az előlapon tollal és ceruzával írt, régi tulajdonosi bejegyzések láthatók. Borítóterv: Hincz Gyula.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratos, színes illusztrációval ellátott, sérült címfedéllel, feliratos, sérült, hiányos könyvgerinccel, színes illusztrációval díszített, sérült hátlappal, sérült, meggyengült előlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, megnyílt, sérült kötésben.
A kötet szerzője Weöres Sándor (Szombathely, 1913. június 22. – Budapest, 1989. január 22.) Kossuth- és Baumgarten-díjas, irodalmi Nobel-díjra jelölt magyar költő, író, műfordító, irodalomtudós, a XX. századi magyar irodalom sokoldalú, spirituálisan érzékeny költője. Kifinomult, több rétegű költészete formabontó és példaértékű lett a magyar lírában.

Részlet: Túl, túl Túl, túl, messze túl, mi van a hegyen messze túl? Hej, a hegyen messze túl lófej-széles ibolya virúl. Túl, túl, messze túl, mi van az ibolyán messze túl? Hej, az ibolyán... Tovább

Részlet: Túl, túl Túl, túl, messze túl, mi van a hegyen messze túl? Hej, a hegyen messze túl lófej-széles ibolya virúl. Túl, túl, messze túl, mi van az ibolyán messze túl? Hej, az ibolyán messze túl Jancsi mosogat, Kati az úr. Vissza

Túl, túl5
Füstös rajkók7
Buba éneke9
Galagonya11
Déli felhők13
Esti felhők17
Mondóka19
Bujócska21
Kergető23
Varázsének25
Marasztalás27
Csöndes dal29
Altatódal31
Falusi reggel33
Pletykázó asszonyok35
A pásztor37
Száncsengő39
Vadludak41
Futózápor43
Szarvasok45
Kis dal47
A béka-király49
A Liba pék50
A törpe dala53
Ha vihar jő a magasból55
Ha nap süt a rétre57
Három veréb58
Volt egy szép ládika61
423

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
5.500 Ft Licitek száma: 0