Weöres Sándor: Gyümölcskosár (Borítóterv és illusztrációk: Hincz Gyula)
Versek
Weöres Sándor
Hincz Gyula
Uj Idők Irodalmi Intézete R.-T. (Singer és Wolfner)
Kiadói varrott papírkötés
, 64 oldal
23 cm x 16 cm
2023-09-24 20:40
[Budapest], é. n., Uj Idők Irodalmi Intézet R.-T. (Singer és Wolfner) ("Szikra" Irodalmi és Lapkiadó Vállalat, Bp.), 64 p., ill.
Első kiadás. Gyümölcskosár. Versek. Írta: Weöres Sándor.
Hincz Gyula egész oldalas és szövegközti, fekete-fehér rajzaival gazdagon illusztrált kötet. Nyomtatta a "Szikra" Irodalmi és Lapkiadó Vállalat Budapesten. Az előlapon tollal és ceruzával írt, régi tulajdonosi bejegyzések láthatók. Borítóterv: Hincz Gyula.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratos, színes illusztrációval ellátott, sérült címfedéllel, feliratos, sérült, hiányos könyvgerinccel, színes illusztrációval díszített, sérült hátlappal, sérült, meggyengült előlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, megnyílt, sérült kötésben.
A kötet szerzője Weöres Sándor (Szombathely, 1913. június 22. – Budapest, 1989. január 22.) Kossuth- és Baumgarten-díjas, irodalmi Nobel-díjra jelölt magyar költő, író, műfordító, irodalomtudós, a XX. századi magyar irodalom sokoldalú, spirituálisan érzékeny költője. Kifinomult, több rétegű költészete formabontó és példaértékű lett a magyar lírában.
Túl, túl
Túl, túl, messze túl,
mi van a hegyen messze túl?
Hej, a hegyen messze túl
lófej-széles ibolya virúl.
Túl, túl, messze túl,
mi van az ibolyán messze túl?
Hej, az ibolyán...
Túl, túl
Túl, túl, messze túl,
mi van a hegyen messze túl?
Hej, a hegyen messze túl
lófej-széles ibolya virúl.
Túl, túl, messze túl,
mi van az ibolyán messze túl?
Hej, az ibolyán messze túl
Jancsi mosogat, Kati az úr.
| Túl, túl | 5 |
| Füstös rajkók | 7 |
| Buba éneke | 9 |
| Galagonya | 11 |
| Déli felhők | 13 |
| Esti felhők | 17 |
| Mondóka | 19 |
| Bujócska | 21 |
| Kergető | 23 |
| Varázsének | 25 |
| Marasztalás | 27 |
| Csöndes dal | 29 |
| Altatódal | 31 |
| Falusi reggel | 33 |
| Pletykázó asszonyok | 35 |
| A pásztor | 37 |
| Száncsengő | 39 |
| Vadludak | 41 |
| Futózápor | 43 |
| Szarvasok | 45 |
| Kis dal | 47 |
| A béka-király | 49 |
| A Liba pék | 50 |
| A törpe dala | 53 |
| Ha vihar jő a magasból | 55 |
| Ha nap süt a rétre | 57 |
| Három veréb | 58 |
| Volt egy szép ládika | 61 |