Sas Ede: Legendás idők legendás hőse (Eredeti védődobozban, kiadói papírborítóban.)

Kossuth Lajos élete

Sas Ede
Kossuth Lajos
Singer és Wolfner (Budapest)
Kiadói egészvászon díszkötés , 237 oldal
Méret: 27 cm x 19 cm
2023-09-24 20:30

Budapest, é. n., Singer és Wolfner (Budapesti Hírlap Nyomdja), 237 p. + [3] p. + [8] t., ill.

Első kiadás. Legendás idők legendás hőse. Kossuth Lajos élete. Írta: Sas Ede.
Nyolc fekete-fehér képtáblával, egy fekete-fehér, szövegközti rajzzal és kötetvégi tartalomjegyzékkel. Nyomtatta a Budapesti Hírlap Nyomdája. Az első előzéken és a kiadói papírborítón régi tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói egészvászon díszkötésben lévő példány aranyozott feliratos, Kossuth Lajos szegedi szobrának aranyozott-színezett, dombornyomású képével illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, vaknyomással díszített hátlappal, színes, mintás kiadói előzéklapokkal, mintázott lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, eredeti, feliratos kiadói papírborítóban és eredeti, sérült papír védődobozban.
„Ennek a könyvnek hőse Kossuth Lajos, az ő nagy alakját rajzolta meg Sas Ede a serdülő ifjúság számára. A magyar ifjúsági irodalomban égető szükség volt már erre a könyvre, amely utolsó szabadságharcunk legnagyobb bajnokát teljesen beleviszi a magyar ifjúság tudatába, s beleolvasztja érzésébe. II. Rákóczi Ferencről, Bocskayról, a honalapító Árpádról és a többi nagyokról vannak ifjúsági könyveink, Kossuth Lajos először jelenik meg ott, ahol a gyermekek szívét egészen magáénak vallhatja. Nem közönséges tudás, lelkesedés és írói tehetség kellett ahhoz, hogy megrajzolja alakját, hogy a gyermekvilág tökéletesen megértse és a mítoszt, ami önkénytelenül is hozzáfűződik Kossuth alakjához, beleillessze a történeti valóságba. Ez a kettő teljességgel megvan Sas Ede könyvében: a legendák hőse az igazi életnek hatását teszi mindenütt s mégsem veszít glóriájából.” (Uj Idők, 1905/51. sz., 600.)

Részlet a kötetből: Hol volt, hol nem volt, talán az. Óperenciás-tengeren is túl volt... Lám, lám! Szinte kisértetbe esem, hogy úgy kezdjem, ahogy a mesét szokás kezdeni. Pedig hát nem mese... Tovább

Részlet a kötetből: Hol volt, hol nem volt, talán az. Óperenciás-tengeren is túl volt... Lám, lám! Szinte kisértetbe esem, hogy úgy kezdjem, ahogy a mesét szokás kezdeni. Pedig hát nem mese az, amit leírok. Nem is az Óperenciás-tengeren túl történt, hanem itt a Duna-Tisza mentén. A történelem Múzsája is fölírta érctáblájára e nagy, nagy eseményeket, örök, kitörülhetetlen, ragyogó betűkkel. És mégsem közönséges történet az én történetem. Nem olyan, amilyent más nemzetek krónikáiban olvashatunk. A csodák, a legendák valóságos sorozata az! És a csodák, a legendák soha el nem halványuló fényében áll előttünk az a bűvös alak, akivel bennünket a magyarok Istene különös kegyelmében ajándékozott meg. Kell-e valakinek magyarázni e hazában, ki volt ez a csodás tünemény, ki volt nekünk Kossuth Lajos? Nemcsak tudjuk ezt, de érezzük is, - megmondja szívünk dobogása, vérünk lüktetése, szemünkben a hálás emlékezés könnyeinek ragyogása. Vissza

Nagy idők küszöbén
A sasfiók7
Az országgyűlési ifjak12
A fogságban17
A hírlapírás21
A szabadságharc
Népek tavasza29
A magyar argonauták36
Múló örömnapok44
Lángba borúlt ország48
"Megadjuk!"53
Szirt a habok közt61
Jellasich átkel a Dráván66
Toborzó71
A Lamberg vére78
Fut Bécs felé Jellasich83
Elszabadult rémek90
Lázadókkal nem alkuszom95
Az új császár101
Szomorú Szilveszter109
A szabadság őrvárosa115
A kápolnai ima120
A dicsőség napja128
Mi történt a debreceni nagytemplomban134
Budavár megvétele141
Jön az orosz!146
A végső erőfeszítés153
Világos159
Arad164
A számüzetésben
Búcsú a hazától169
A bujdosó diadalútja174
Új remény181
A villa-francai villám189
Garibaldi197
Csapásra csapás203
A nemzet kibékül a királylyal207
A turini remete214
Naplemente221
Kossuth Lajos itthon226
339

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
15.600 Ft Licitek száma: 0