Budapest, é. n., Athenaeum Irod. és Nyomdai R. Társ. kisdása és nyomása, 123 p. + [13] t., ill.
A Frithiof-monda Tegnér Ezsiástól. Svéd eredetiből fordította: Győry Vilmos.
Ekwal Kanut tizenkét fénynyomatú képével, a szerző arcképével és számos szövegképpel illusztrált, valamint magyarázatokkal kiegészített kötet. A tizenhárom fénynyomatú mellékletet a müncheni »Verlagsanstalt für Kunst u. Wissenschaft« készítette. Nyomtatta az Athenaeum Irod. és Nyomdai R. Társulat, valamint kötötte Gottermayer N. Könyvkötő, Budapesten.
Kiadói egészvászon Gottermayer díszkötésben lévő példány, aranyozott feliratozású, gazdagon aranyozott és díszített, színes illusztrációval ellátott, keretes címfedéllel, aranyozott feliratozású, díszes könyvgerinccel, gazdagon díszített, illusztrált, kiadói előzéklapokkal, aranyozott lapélekkel, dombornyomott díszítéssel ellátott hátlappal, hiánytalan állapotban, eredeti, egy helyen sérült, hártyapapír borítófedélben.
"...Alig van nemzet, mely e bájos északi mondának illusztrált diszkiadását még ne bírná s az Athenaeum nagyon helyesen tette, hogy a magyar közönséget is megajándékozta vele. Karácsonyi ajándékot, mely szebb, olvasmányt, mely gyönyörködtetőbb s a gyermektől az aggastyánig minden kornak inkább illő volna, el sem lehet képzelni. Mert ez a svéd költemény bájosan indul, mint egy szép tündérmese, aztán a hol és a mint tárgya kívánja, föllendül a hőskölteményig, majd hatalmas drámai tónust használ, hogy ismét megpihenve, valóságos lírai intermezzókat hallasson; aztán ismét naiv, ismét drámai, ismét elbeszélő s végül magas filozófiai nyugalommal zárul. A fiatal leányka, az ifjú, az öreg, a tettre vágyó férfi, mind megtalálják e költeményben, a mi lelküknek kedves és vonzó lehet..." - (Pesti Napló, 1891. december 13./42. évfolyam/342. szám).
Frithiof és Ingeborg
Hű, gondos ápolás alatt
Hildingnél két növény fakadt;
Nem láta Éjszak eddig szebbet,
A zöldelésben ékesebbet.
Frithiof és Ingeborg
Hű, gondos ápolás alatt
Hildingnél két növény fakadt;
A zöldelésben ékesebbet.
Egyik, mint tölgy, magasra kél
És törzse mint a dárdanyél;
S mint a sisaknak gömbje, - rája
Ugy borul lengő koronája.
A másik, mint a rózsa szép
Midőn a tél elillan ép,
De a tavasz még, a berekbe'
Bimbókban rejlik szenderegve.