Budapest, 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyoma), [1] t. + 126 p. + [8] p., ill. + 2 mell.
Kondor Béla által dedikált példány. Első kiadás. Boldogságtöredék. Versek és rajzok. Írta és rajzolta: Kondor Béla.
A címlapon a szerző, Kondor Béla tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "B-nak Béla"
Címlapképen a szerzőről készült fekete-fehér fényképpel (a fénykép készítője: Koffán Károly), valamint Kondor Béla szövegközti, fekete-fehér rajzaival és kötetvégi tartalomjegyzékkel. Nyomtatta a gyomai Kner Nyomda.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratozatlan, Kondor Béla rajzával illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, feliratos, Kondor Béla grafikájával illusztrált, fülszöveggel ellátott, sérült kiadói borítófedélben.
Különálló, egyedi mellékletek:
1./ A hatvani Hatvany Lajos Múzeum "Kedves Samu..." c. kiállításának 1981. február 15-i megnyitójára szóló, illusztrált meghívó. Megőrzött, jó állapotban; terjedelme: 1 p.
2./ Meghívó a Születésnap – Emlékezés Kondor Bélára születésének 50. évfordulóján / Valaki önarcképe. Kamara kiállítás. című, 1981. február 17-én a Magyar Nemzeti Galériában tartandó eseményre. Kihajtható, címlapon Kondor Béla grafikájával illusztrált meghívó megőrzött, jó állapotban; terjedelme: 3 p.
A kötet dedikálója Kondor Béla (Pestszentlőrinc, 1931. február 17. – Budapest, 1972. december 12.) kétszeres Munkácsy- és posztumusz Kossuth-díjas festőművész, grafikus, költő, könyvillusztrátor. 1951 és 1956 között a Magyar Képzőművészeti Főiskola hallgatója volt – előbb festő, majd grafika szakon –, ahol többek közt Szőnyi István, Koffán Károly, Barcsay Jenő és Kmetty János voltak a mesterei. Munkáival 1954-től már kiállításokon szerepelt, 1957-ben Párizsban járt tanulmányúton. Sokoldalú, új utakat kereső művészként törekedett a kortárs képzőművészet megújítására. Festészetében nagy szerepe volt az erőteljes vonalaknak és a műveit átható szenvedélyes belső átélésnek. Kiváló mestere volt a rézkarcnak, belső vívódásainak, útkereséseinek legtöbbjét ezen technikával készült képei tükrözik. E műveinek központi motívumai a repülőgépek, amelyekről több modellt is készített. Halála után számos emlékkiállításon mutatták be műveit hazánkban és külföldön, munkáit több közgyűjtemény, köztük a Magyar Nemzeti Galéria, a pécsi Janus Pannonius Múzeum, a Kiscelli Múzeum, a szentendrei Ferenczy Múzeum, a Budapesti Történeti Múzeum őrzi.
A Boldogságtöredék verseiben a kivételes tehetségű festő látásmódja meghatározóan érvényesül. Nemcsak a fények, színes és hangulatok iránti elemi érzékenység fejeződik ki bennük, hanem az a látomásos nyugtalanság is, mely megrendítő víziókat vetít vásznaira. Szerelmeiről, társas vagy társtalan magányáról, nehéz álmairól, szorongásairól, reményeiről, idő-, táj- és színélményeiről szóló versei gyakran lobbannak át érzéki teljességű látomásokba, vagy már eleve mély távlatú s hatalmukkal megdöbbentő képek foglalatai. Nagy László írja: "A költő és festő: egy. Ez a megállapítás több, mint a személy azonosítása. Mert Kondor működése kép és költemény alkotásában valóban azonos ihetettségű, azonos erejű is. Régóta látom, hogy benne a festő és a költő nem kiegészíti, hanem föltételezi egymást."