Schlosser Imre: Fél évszázad a futballpályán (aláírt példány) (Borítókép és zárórajzok: Sajdik Ferenc)
1906-1956
Schlosser Imre
Szűcs László
Sajdik Ferenc
Sport Lap- és Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói varrott papírkötés
, 95 oldal
20 cm x 14 cm
2023-10-22 20:00
Budapest, 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó (Egyetemi Nyomda, Bp.), 95 p., ill.
Szerző által aláírt példány.Első kiadás. Fél évszázad a futballpályán. 1906-1956. Írta: Schlosser Imre hetvenötszörös magyar válogatott.
A címlapon a szerző, Schlosser Imre tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Fekete-fehér, szövegközti fotókkal, Sajdik Ferenc zárórajzaival és kötetvégi tartalomjegyzékkel. Nyomtatta az Egyetemi Nyomda, Budapesten. A fedélillusztráció Sajdik Ferenc munkája.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány színes, feliratos, illusztrált címfedéllel, feliratozatlan, sérült, hiányos könyvgerinccel, foltos hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Schlosser Imre (Budapest, 1889. október 11. – Budapest, 1959. július 18.) válogatott magyar labdarúgó, edző, játékvezető, az FTC örökös bajnoka, becenevén "Slózi." A 20. század első harmadának egyik legnagyobb futballsztárja, a magyar labdarúgás első Európa-szerte elismert klasszisa volt. Magyar bajnoki teljesítményével a mai napig csúcstartó: 13-szoros magyar bajnok és 7-szeres bajnoki gólkirály. Játszott az FTC-ben és az MTK-ban, 1906 és 1927 között tagja volt a nemzeti válogatottnak is.
Ötven esztendeje szolgálom a magyar labdarúgást. Fél évszázada nagyon-nagyon hosszú idő, legalábbis egy ember életében. Mégis, most, amikor visszapillantok a múltba, így érzem, mintha csak nemrég kezdtem volna el kergetni a kerek bőrlabdát. Az első egyesület, az első válogatottság, a szép utazások, az egész életre szóló élmények mind, mind mintha csak egészen rövid idővel ezelőtt történtek volna.
Sokszor kellett már beszámolnom sportmúltamról, élményeimről a hazai és külföldi újságíróknak, rádióriportereknek, sportbarátaimnak. Mindig szívesen tettem, boldog örömmel, hiszen a labdarúgás annyira a szívemhez nőtt, hogy még most, ősz fejjel sem tudnám nélküle elképzelni az életemet.
Leütési ár:
39.000 Ft