Balázs Béla: Játékok (Gróf Bánffy Miklós és Berény Róbert illusztrációival)

A fából faragott királyfi - Német táncjáték/A halász és a hold ezüstje - Bábjáték

Balázs Béla
gróf Bánffy Miklós
Berény Róbert
Kner Izidor (Gyoma) ,
Kiadói varrott papírkötés , 59 oldal
Méret: 17 cm x 12 cm
2023-12-10 20:00

Gyoma, 1917, Kner Izidor (Kner Izidor Könyvnyomdája, Gyoma), 59 p. + [4] p. + [12] t.: ill.

Első kiadás. Játékok. A fából faragott királyfi. - A halász és a hold ezüstje. Írta: Balázs Béla.
Gróf Bánffy Miklós és Berény Róbert 12 (6-6) szövegközti, egész oldalas, fekete-fehér rajzával illusztrált, valamint Balázs Béla eddig megjelent könyveinek jegyzékével, Kner Izidor kiadásában Gyomán megjelent könyvek korabeli hirdetésével és tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A fából faragott királyfi ajánlása Bartók Bélának, A halász és a hold ezüstje ajánlása ifjabb Bartók Bélának szól. Nyomatott Kner Izidor Könyvnyomdájában Gyomán.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány, feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, egy helyen megnyílt kötéssel, hiánytalan, meggyengült állapotban, feliratozott, illusztrációval ellátott, sérült, kiadói borítófedélben, aranyozott illusztrációval ellátott, utólagosan készített papír védőtokban. A védőborítót a gerinc mentén a könyvre ragasztották.
A kötet szerzője, Balázs Béla (Szeged, 1884. augusztus 4. – Budapest-Józsefváros, 1949. május 17.) író, műfordító, költő, színész, filmesztéta, filmrendező, kritikus, főiskolai tanár. A huszadik századi magyar kultúra kiemelkedő, meghatározó személyisége, a magyar filmesztétika egyik legnagyobb alakja. Bartók Béla, Fülep Lajos, Hauser Arnold és más kiemelkedő magyar alkotó és művész személyes barátja. A szerző tagadhatatlanul a legújabb magyar irodalom számottevő és meghatározó egyénisége. Műveiben az élénk fantázia, a finom, árnyalt megfogalmazás párosul az emberi lélek mély ismeretével és tapasztalatával. Versei, novellái és regényei az örök emberi értékeket és az emberi esendőséget tárgyalják, kutatják, valamint kiforrott művészi nyelvezettel és stílussal rendelkeznek.

A kötetről a A Kner-nyomda, kiadványainak tükrében 1882-1944 c. szakmunka említést tesz (1.259 tétel).

Részlet: Groteszken primitív kép. A háttérben három kicsi dombocska domborodik szépen, egyformán, egymás mellett. A két szélsőn egy-egy váracska áll. Kis tornyos játékvárak. A baloldainak külső... Tovább

Részlet: Groteszken primitív kép. A háttérben három kicsi dombocska domborodik szépen, egyformán, egymás mellett. A két szélsőn egy-egy váracska áll. Kis tornyos játékvárak. A baloldainak külső fala hiányzik, hogy belé lehessen látni, mint régi, kedves olasz képeken. Látunk is egy kicsi szobát, abban is asztalt, széket és rokkát. (Egyéb talán nem is férne.) Jobb falában kis ablak nyilik a vidékre és elől lépcsős ut vezet le a gyönyörüszép kastélyból a patakhoz, mert a dombot patakocska öleli körül. Vissza

A fából faragott királyfi 5
A halász és a hold ezüstje 39 Vissza
030

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
13.000 Ft Licitek száma: 0