Huszár Károly: A proletárdiktatura Magyarországon. A bolsevista rémuralom hiteles története. (Tiltólistás kötet)
Huszár Károly
Ujságüzem Könyvkiadó és Nyomda Részvénytársaság(Budapest)
Könyvkötői egészvászon kötés
, 219 oldal
24 cm x 17 cm
Budapest, 1920, Újságüzem Könyvkiadó és Nyomda Részvénytársaság kiadása és nyomása, 219 p. + [1] p.
Első kiadás. A proletárdiktatúra Magyarországon. A bolsevista rémuralom hiteles története. Kiváló szakférfiak közreműködésével szerkesztette: Huszár Károly. Tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta az Újságüzem Könyvkiadó és Nyomda Részvénytársaság, Budapesten. Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, új előzéklapokkal, hiánytalan állapotban. A kötet szerkesztője, Huszár Károly (szül. Schorn Károly) (Nussdorf, 1882. szeptember 10. – Budapest, 1941. október 29.) magyar politikus, miniszterelnök, újságíró, tanító, szerkesztő. Iskoláit Ischlben és Szatmárnémetiben végezte. A tanítói oklevél megszerzése után Bajnán tanított. A "Néppárt", a "Népújság", a "Képes Hírlap" szerkesztője, a "Kis Újság" főszerkesztője. Az "Új Lap", az "Alkotmány", az "Igaz Szó", a "Sport-Világ" munkatársa. A magyarországi keresztényszocialista mozgalom egyik elindítója, a Katolikus Népszövetség szervező titkára. A háborús országgyűlésen sűrűn szólalt fel szociális, népjóléti és katonai ügyekben. A Károlyi-forradalom alatt nem vállalt semmiféle szerepet, a politikától teljesen visszavonult és újságírással, valamint a Katolikus Népszövetség ügyeivel foglalkozott. A Tanácsköztársaság idején üldözték és az állásából elbocsátották, majd letartóztatták. Bécsbe menekült, ahol aktív szervezőtevékenységet végzett és a keresztényszocialista "Reichspost"-nál dolgozott. A második és harmadik Friedrich-kormányban, 1919. augusztus 15-től november 24-ig vallás- és közoktatásügyi miniszter, majd miniszterelnök.
A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945-46-ban összeállított „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV.” címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.
A modern kultúra napjainkban egyik legnagyobb válságát éli át. Az emberiség negyven fokos lázbetegségben szenved. A nagy tömegek általános elégületlensége beteggé tette az összes állami organizációkat. A bolsevizmus csak egyik fekélye az emberi társadalom beteg szervezetének. A XX. század embere elvesztette a lelki iránytűt és idegesen kapkod új életideálok és új életformák után. A modern kapitalizmus bámulatos ujitásokat hozott, de egyuttal eddig ismeretlen gazdasági és szociális bajokat idézett fel. Államok, parlamentek, szociológusok, közgazdászok vesződnek a nagy probléma megoldásával. Az evolúció lassú és a revolució gyors útján igyekeznek a gondolkodók, az úttörők, a népvezérek és a tömegek a sokszor tűrhetetlen helyzeten javítani.
A bolsevizmus világveszedelem 3
Az út a bolsevizmus felé 6
Lázadás a jogrend ellen 12
A hadsereg szétzüllesztése és a vörös hadsereg 22
Gonosztevők a diktaturában 39
Bolseviki arcok 51
A kommün pénzügyi mérlege 55
A szovjet pénzügyei 69
A bolsevizmus kultúrpolitikája 85
A bolsevizmus pusztításai Magyarország mezőgazdaságában 99
A magyar kereskedelem a bolsevizmus alatt 108
Az ipar szocializálása 116
Minő kárt okozott Budapestnek a bolsevizmus? 124
A bolsevisták rémtettei 136
A kommunista egyházüldözés Magyarországon 151
A bolsevista sajtó 163
A bolsevizmus külpolitikája 177
A bolseviki világpropaganda módszerei, eszközei és eredményei 184
A III. Internacionále külpolitikája és a bolsevizmus nemzetközi propagandája 203
A marxizmus csődje a tények világánál 212
Leütési ár:
45.300 Ft
Licitek száma: 26