Postai bélyegek egyedi gyűjteménye.
Filatéliai gyűjtemény!
A kötet összesen 231 db, a Magyar Posta által kibocsátott postatiszta bélyeget, bélyegblokkot és csatolt címkés bélyeget tartalmaz, jellemzően az 1980-as évek végéről és az 1990-es évek elejéről (1986-1990). A gyűjtemény tartalma összesen: 209 db bélyeg, 20 db bélyegblokk és 2 csatolt címkés bélyeg. Összefüggő szöveges részt nem tartalmaz.
A gyűjtemény darabjai 8 kétoldalas, egymástól hártyapapírral elválasztott, bélyeggyűjtésre kialakított táblán helyezkednek el, melyből 1 tábla üres, gyűjtésre alkalmas. Nagyrészt sorozatokból áll össze (közülük nem mindegyik teljes), de megtalálható benne több önálló bélyeg is. Egyes bélyegekből és blokkokból több példány is van a kötetben. Az összeállításnak részét képezi néhány bélyegnapra és bélyegkiállításra, különböző olimpiákra (XV. Téli Olimpia Calgary /1988/, XXIV. Nyári Olimpia Szöul /1988/ stb.) és világbajnokságokra (Műkorcsolyázó Világbajnokság /1988/, Fogathajtó Világbajnokság /1989/, stb.), illetve évfordulókra, jubileumokra, konferenciákra (175 éve született Liszt Ferenc, A Kommunista Ifjúsági Szövetség zászlóbontásának 30. évfordulójára, A francia forradalom kétszázadik évfordulója, 20 éve járt az első ember a Holdon, stb.) készített, valamint művészettel és természettel foglalkozó bélyeg és bélyegsorozat.
Kiadói keménypapír kötésben lévő bélyegalbum feliratozatlan, aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan hátlappal és könyvgerinccel, jó állapotban.