Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 814 oldal
Csurka István művei
18 cm x 12 cm
963-271-792-9
Budapest, 1983 Magvető Könyvkiadó (Atheneaum Nyomda, Bp.), 814 p. + [1] p.
Szerző által dedikált példány. Csurka István művei c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Létezés-technika. Válogatott novellák. Írta: Csurka István. A címlapon a szerző, Csurka István tollal beírt, könyvheti dedikációja olvasható: "szeretettel Csurka István 1983. Könyvhét". A kötetet Bezúr Györgyi tervezte. Tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta az Athenaeum Nyomda, Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, feliratozatlan hátlappal, hiánytalan, megőrzött, jó állapotban. Jelen kötet a Csurka-novellák tipikus gyűjteménye. Benne az ember a maga esendőségével az élet sodrásában és a mindennapok nem mindennapi történései közepette. Úgy, ahogy azt az író elgondolta és leírta azzal az egyedi stílussal, aminek közvetlen hangulata mindig megérinti az olvasót. A kötet szerzője, Csurka István (Budapest, 1934. március 27. – Budapest, 2012. február 4.) kétszeres József Attila-díjas író, drámaíró, dramaturg, politikus. A magyarországi rendszerváltás nagy hatású, aktív politikusa és írója. A monori találkozó vitaindító előadását ő tartotta „Új magyar önépítés” címmel. Az MDF egyik alapítója, később 1993-ban kizárták a pártból. Ekkor alapította meg a Magyar Igazság és Élet Pártját, amelynek haláláig elnöke volt.
A földből nőtt ki a tavasz. Fűszálak selymén zöldült, lombba borult fák koronáján tárulkozott fel az égre, ahonnan visszakacsintott rá a nap, hívta fel magához, mosolyával melegített. A föld lehelte az illatokat, a nap hintette a reggelt.
A Körös tükrén kacsán úsztak.
Az ártéren, a füzes melletti ösvényen diákfiú igyekezett felfelé, a híd felé. Egy szál ingben, rövidnadrágban, ruganyos léptekkel haladt a magas, lobogó hajú fiú. Hosszú, karcsú lábszárán minden lépésnél ugráltak az izmok.
A lány képe lebegett előtte mint a délibáb. Szaladt utána Itta magába a friss örömöket, hagyta, hogy csalogassa a pázsit is. S az csalogatta, incselkedett vele: ide lépj, ide tedd lazán a lábodat, bukfencet itt vess földszagú, puha hátamon, s Zoltán ugrált, élvezte a fű puhaságát, barna vakondtúrásra hágott.
Leütési ár:
20.000 Ft
Licitek száma: 35