Európa Könyvkiadó(Budapest)
,
Kiadói fűzött kemény papírkötés
, 263 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv:
Magyar
Méret:
18 cm x 13 cm
ISBN:
963-07-6503-9
Aukció vége:
2025-03-23 20:00
Aukciós tétel adatai
Budapest, 1999, Európa Könyvkiadó (Szekszárdi Nyomda, Szekszárd), 263 p.+ [1] p.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Szerző által aláírt példány. Első kiadás. A csekei monológ. Írta: Szabó Magda. A címlapon a szerző, Szabó Magda tollal beírt aláírása látható. A könyvet Kállay Judit tervezte. Tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Szekszárdi Nyomda, Szekszárdon. Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, több színnel feliratozott, fülszöveges, a szerző színes, egész oldalas fotójával illusztrált kiadói borítófedélben. A szerző, Szabó Magda (Debrecen, 1917. október 5. – Kerepes, 2007. november 19.) író, költő, műfordító. A Debreceni Egyetem latin-magyar szakán szerzett tanári és bölcsészdoktori diplomát. A helyi Református Leányiskolában, Hódmezővásárhelyen és Páhin tanított, majd a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium munkatársa lett. Eredetileg költőként indult, de sikereket a regény- és drámairodalomban ért el. A Freskó és Az őz című regények hozták meg számára az országos ismertséget. Ettől fogva szabadfoglalkozású íróként dolgozott. Számos önéletrajzi ihletésű regényt írt, ahol többnyire a régi Debrecen világát mutatja be. 1985 és 1990 között a Tiszántúli Református Egyházkerület főgondnoka és zsinati világi alelnökeként működött. Később Debrecenből elköltözött és kilencven évesen, kerepesi otthonában hunyt el.
Fülszöveg
Az író másképpen olvas, mint az olvasó, mert tudja, hogyan jött létre a mű, nemcsak a szöveg színét érti meg, a visszáját is, hiszen ő maga is alkotó.
Egész életemben a könyv volt betegség...
Tovább
Fülszöveg
Az író másképpen olvas, mint az olvasó, mert tudja, hogyan jött létre a mű, nemcsak a szöveg színét érti meg, a visszáját is, hiszen ő maga is alkotó.
Egész életemben a könyv volt betegség idején az orvosság, irodalompolitikai hajótörésben mentőcsolnak, a béke ritka óráiban gyönyörűség. Minden érdekelt, ami betű, egy-egy mű belső üzenetének feltárására is, a nyomozómunka, amelyet a szerző megkérdezése nélkül pusztán az elébe került szöveg értelmezésével végez. Az Egyetem irodalomtörténészek nevelt, jövendőbeli esztéták vagy szövegkutatók között képzelte el a helyemet, s tulajdonképpen, mert e mostani írásaim arányában tévedett, mert e mostani könyvem a negyedik esszékötetem, s a valaha tanult szabályokat sem sértettem: csak úgy állítottam fel a megszokottól eltérő tételt, ha filológiai tekintetben is tudtam igazolni. Első esszékötetem fogadtatása eldöntötte, érdekli az olvasót a hajdani vers vagy alkotó friss elemzése; azt is, vizsgáljam különös gonddal a sztereotippá mitizált iskolai anyagot, hátha más írói arckép fordul korunk felé, mint amikor Jókai fantazmagóriának gyanított látomásai még nem tudták cáfolni a támadóit, pedig a műanyag és az űrutazás, sőt Habsburg Ottó nemzetünk iránt számtalanszor igazolt szimpátiája éppúgy ott van a Jövő század regényében, ahogy a soha figyelemre nem méltatott kisregényekben a diadalmas nőmozgalom. A második esszékötetet útja nyílegyenesen vitt el a Vörösmarty-monográfiáig, A lepke logikájá-ig, s talán a negyediket, A csekei monológ-ot se volt felesleges megírnom, mert az első világháború irodalmunkon belüli értékelésével szomorú adósságben vagyunk, nem árt újra kézbe venni, mit írtak a kortárs írók 1914-ről.
Vissza
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.
Leütési ár:
20.000 Ft
Licitek száma: 23
Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!
Felhasználási feltételek elfogadása
MINDEN AUKCIÓN VETT TÉTEL UTÁN A LEÜTÉSI ÁR + 15% ÁRVERÉSI JUTALÉK FIZETENDŐ!
Aukciós szabályzatunk módosult! A változást piros színnel jelöltük szabályzatunkban. Kérjük, az első licitálás megkezdése előtt figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeinket, valamint az Aukciós szabályzatot.
Az Antikvarium.hu aukciós felületének részletes szabályai és technikai leírása.
Az Antikvárium.hu Kft. aukciós felületének részletes szabályai és technikai leírása itt.