Márkus Emilia színművésznő fekete-fehér fotográfiája Goszleth István fényképész műterméből (Egykor a Vasberényi Gyűjtemény része, sz.: 783.)

Papír , 2 oldal
Méret: 17 cm x 11 cm

Budapest, [1886 körül], Márkus Emilia színművésznő fekete-fehér fotója, 17x11 cm

Márkus Emilia színművésznő fekete-fehér fotográfiája Goszleth István fényképész műterméből.
A fénykép mérete: 14,8x10,5 cm. A kép egy 17x11 cm nagyságú kartonra került rögzítésre.
A felvétel 1886 körül készült. Készítője: Goszleth István (1850-1913) budapesti fényképész, a 19. század végének kiemelkedő színházi fotográfusa (visszatérő vendége volt Prielle Kornélia, Jászai Mari és Márkus Emília is).
A tétel egykor Vasberényi Géza gyűjteményét gyarapította (sz.: 783.), a hátlapon a Vasberényi Gyűjtemény bélyegzője és számjelzéses címkéje látható. A gyűjteményi jelzetek fölött tollal írt, régi tulajdonosi feljegyzéssel.
Sérülésmentes, jó állapotban megőrzött fekete-fehér fénykép.
Márkus Emília (1860-1949) magyar színésznő, a Nemzeti Színház örökös és tiszteletbeli tagja, Márkus Józsefnek, Budapest főpolgármesterének a húga. Márkus Emília a Nemzeti Színház Paulay-korszakának egyik legnagyszerűbb drámai szereplőjeként vált ismertté. 1875-ben lépett először színpadra és 1877-ben szerződött a Nemzeti Színházhoz, ahol egészen 1942-ig játszott. 1901-ben szerepelt az első magyar némafilmben, A tánczban is, ahol Salomé szerepét táncolta el.
278

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
10.100 Ft Licitek száma: 4