Kralik szalagmintás szecessziós irizált üveg váza 20. század eleje 26 cm

Méret: 26 cm x 9 cm
2025-02-02 20:00

25,5x8,5 cm

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott Kralik szalagmintás szecessziós irizált üveg váza a 20. század elejéről. Egyedi retikuláris mintázatú, amelyben a szabálytalanul feltekeredett, sávos szálvezetéses dekor szinte hálószerűen beborítja az üveg váza teljes felületét. Erőteljesen geometrikus megformálású, szögletes oldalai erősen nyújtott téglalapot alkotnak. Ezt a szabályozott struktúrát hangsúlyozza a minden oldalon megjelenő kiszélesedő élek kontúrjai és a vágott perem rész. Vastag üvegből készült, de könnyű súlyú, intenzíven irizált felületű üveg váza, amely a homorú felületén és az oldalak élein zöldes - kékes - lilás színben töri meg a fényt. Talpán a fújás helye látható. Az üveg váza kitűnő példája a Kralik üveggyár szecessziós időszakban készített kitűnő minőségű darabjainak. Különleges megjelenésű, karakteresen díszített ikonikus üvegtechnikával készített szecessziós alkotás mind formájában, mind mintázatában.

A Wilhelm Kralik Sohn művészileg fontos üveggyár volt a csehországi Eleonorenhainban. 1881-ben a Meyr's Neffe cég négy örököse letelepedett, és az Eleonorenhain és Ernstbrunn üveggyár Johann és... Tovább

A Wilhelm Kralik Sohn művészileg fontos üveggyár volt a csehországi Eleonorenhainban. 1881-ben a Meyr's Neffe cég négy örököse letelepedett, és az Eleonorenhain és Ernstbrunn üveggyár Johann és Heinrich Kralik von Meyrswalden tulajdonába került. Ettől kezdve Wilhelm Kralik Sohn néven kereskedtek, bár Johann később elhagyta a céget. 1896-ban Wilhelm Mathias Kralik von Meyrswalden és Gottlob, Heinrich fia lettek a tulajdonosok. Heinrich Kralik von Meyrswalden 1911-es halála után fiai, Alfons és Siegfried Kralik von Meyrswalden vették át a cég irányítását. Gottlob Kralik von Meyrswalden testvér elhagyta a céget, és átvette a németországi Fürstenbergben (ma Eisenhüttenstadt része) működő üvegművet . A második világháború után a cég cseh állami vállalattá vált Sklárny Český křišťál ("Cseh kristályüveg") néven. 1993-ban a név "Šumavské sklárny"-ra ("bohém erdei üveg") változott, 1995-ben pedig az Eleonorenhain-i üveggyárat végül bezárták. Vissza
061

Kikiáltási ár:
110.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
111.100 Ft Licitek száma: 3