Igali-Mészáros József: Magyar vizeken

Igali-Mészáros József
Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) (Budapest)
Kiadói félvászon kötés , 151 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm

Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) (Franklin-Társulat nyomdája, Bp.), 151 p. + [5] p. + [8] t.: ill.

Első kiadás. Magyar vizeken. Írta: Igali-Mészáros József.
8 fekete-fehér fotókat tartalmazó képtáblával, kötetvégi tartalomjegyzékkel és könyvreklámokkal. Nyomtatta a Franklin-Társulat nyomdája, Budapesten. A címlapon ceruzával írt ajándékozási bejegyzés és régi tulajdonosi névbélyegzés látható.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány aranyozott mintával díszített címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
"Az idei könyvnap több értékes horgászkönyvet ad a horgászsport kedvelőinek kezébe. Ezek között igen előkelő helyet foglal el Igali Mészáros József könyve: 'Magyar vizeken'. A szerző mindvégig lebilincselően és érdekfeszítően viszi végig a magyar tavakon és folyókon az olvasót, ahol élvezetesnél élvezetesebb horgászkalandokban lesz része, szinte közös élménnyé spirituálódik egy-egy horgászélmény." (Vadászat-Halászat. Weekend-Turisztika. 1942/10. sz., 118.)

Részlet a kötetből: TAVASZI VIZEKEN A tél varázsa szertefoszlott... Új életet hirdet a márciusi szél, dús örömöket hord széjjel erdőn-mezőn és a vizek világában. Napsugárra vágyakozva... Tovább

Részlet a kötetből: TAVASZI VIZEKEN A tél varázsa szertefoszlott... Új életet hirdet a márciusi szél, dús örömöket hord széjjel erdőn-mezőn és a vizek világában. Napsugárra vágyakozva kíváncsian bújik elő az avar közül a parányi fűszál. Évszázados faóriások, csenevész bokrok habzsolják a márciusi verőfényt. A tavasz serényen jár-kél s tesz-vesz fákon és réteken... Vizek vígan csörgedeznek, rügyek fakadnak, s a nagy, egyhangú szürkeségnek lassankint nyoma vész. Itt-ott már serdülő leveleket lenget a szél, színesednek a rétek, s a gyéren díszített ágakon egyre zajosabb élet lesz úrrá. A vizek szélén is gyarapodik már a nád. Karcsú nádszálak tekintgetnek körül a víz felett; nőnek, megnyúlnak s a nádas nemsokára már ezernyi madárnak lesz otthona, biztos menedéke. Mire a nádszál megerősödik, s mint sűrű nádrengeteg őrt állhat a part és a sík víz között, a vizek lakóinak birodalmában is nagy átalakulás megy végbe. Vándorlás indul meg a tavakban, folyókban, s a tavaszi vizeket felkereső halak nyomán mind gyakrabban hajlik a sás, zizzen a nád. E jelenségeket élénk figyelemmel kíséri a vizet járó ember. És amikor eljön a halfogás ideje, előkerülnek a különféle szerszámok és a hosszú téli pihenő után nagy reményekkel ismét megindul a híg vizén való horgászat, halászat. Vissza

Tavaszi vizeken 7
Az Avasban 28
Dunán 37
Nádasban 41
Nyár volt 45
Augusztus 48
Holtágak örömei 55
Bálintok nyomában 63
A régi hely 73
Halászok között 82
A jegenyés 103
Megjött az ősz 110
Őszi nap 114
November 119
Ködben 124
Zsiga 130
Horoggal a jég alatt 134
Télen a Velencei-tavon 138
Csukák 147 Vissza
191

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
6.000 Ft Licitek száma: 1