A honfoglalók viselete/Magyarok a honfoglalás korában/Honfoglalók fegyverben/Honfoglalás és megtelepedés/Hétköznapok a honfoglalás korában/A honfoglalók műveltsége
Boldog Zoltán
E. Nagy Katalin
Fodor Pál
Füredi Ágnes
Jakab Attila
Kissné Bendefy Márta
Kustár Rozália
Langó Péter
Lőrinczy Gábor
Madaras László
Nagy Mari
Petkes Zsolt
Siklósi Zsuzsanna
Sudár Balázs
Türk Attila
Vidák István
Sudár Balázs
Petkes Zsolt
Kovács Attila Zoltán
Szepessy Kata
Boldog Zoltán
Branczeiz Zsuzsa
Czabarka Zsuzsa
Nagy Béla
Csáji László Koppány
E. Nagy Katalin
Füredi Ágnes
Hapák József
Helikon Kiadó-MTA BTK Magyar Őstörténeti Témacsoport
Fűzött kemény papírkötés
, 1.164 oldal
Magyar Őstörténet
1
21 cm x 17 cm
978-963-227-625-0
2025-04-13 20:00
Szép állapotú példány. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal, fotókkal és térképrészletekkel. Teljes sorozat.
A sorozatban szereplő kötetek:
A honfoglalók viselete 188 p.
Magyarok a honfoglalás korában 198 p.
Honfoglalók fegyverben 198 p.
Honfoglalás és megtelepedés 172 p.
Hétköznapok a honfoglalás korában 198 p.
A honfoglalók műveltsége 210 p.
Az 1. kötet borítója sérült.
A magyarok bejövetele, a Kárpát medence meghódítása mindig is foglalkoztatta a magyar közvéleményt, első ismert történeti munkánk, Anonymus Gestája is ennek históriáját meséli el. Elődeink megjelenítése szintén hosszú múltra tekint vissza: a vezérek szerepelnek a 14. századi Képes krónika miniatúráin, Thuróczy művének fametszetein és a 16-17. századi főúri képgalériák olajfestményein is. E művek persze elsősorban koruk ízlésvilága szerint jelenítették meg a honfoglalókat. A múlt felé fordulás, a régiesnek tűnő viseletek ábrázolása a romantika idején kezdődött meg, de ez a múlt akkoriban még elsősorban a török időket jelentette. A kortársak, az arabok éppúgy, mint a bizánci görögök, gyakran töröknek - vagy legalábbis a törökök közül valónak - nevezték elődeinket. Hogy ennek pontosan mi volt az oka, azt pillanatnyilag a kutatók sem tudják biztosan, de e szemlélők abban semmiképpen sem tévedtek, hogy a magyarok ízig-vérig sztyeppei lovasnépként jelentek meg a történelem színpadán. Ez pedig sok mindent meghatároz, például az öltözködést is.
A kötet, a Magyar Őstörténet sorozat első darabja, a honfoglaló elődök viseletébe enged betekintést úgy, hogy a megismerés folyamatába is bevonja az olvasót.
A honfoglalók viselete 1-188
Magyarok a honfoglalás korában 1-198
Honfoglalók fegyverben 1-198
Honfoglalás és megtelepedés 1-172
Hétköznapok a honfoglalás korában 1-198
A honfoglalók műveltsége 210
Leütési ár:
40.000 Ft
Licitek száma: 17