Békássy Jenő: Heves vármegye ujjáépitése Trianon után (számozott példány)

Békássy Jenő
Békássy Jenő
Hungária Hirlapnyomda Részvénytársaság (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 339 oldal
Méret: 24 cm x 18 cm

Budapest, 1931, Hungária Hírlapnyomda Részvénytársaság kiadása és nyomása, 339 p. + [7] p., ill.

Első, számozott kiadás. Heves Vármegye újjáépítése Trianon után. Írta és összeállította: Békássy Jenő.
"Ezt a művet melynek száma 480, ezer számozott példányban állította elő a Hungária Hirlapnyomda R. T. Budapesten".
Számos fekete-fehér, feliratos fotóval és adatgazdag arcképcsarnokkal illusztrált, valamint szerzői előhanggal, utóhanggal és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, Heves Vármegye aranyozott címerpajzsával ellátott, dombornyomott keretes címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozott díszítéssel ellátott könyvgerinccel, hiánytalan, megőrzött, jó állapotban.
"...Megírtuk benne mindazt, ami Heves vármegyében az összeomlás óta történt és megírtuk benne azt is, miképpen épitették ujjá és hogyan támasztották fel romjaiból. Megörökitettük benne a jövő történetirása számára mindazokat, akik vármegyéjük és városuk iránt mélységes rajongással, emberfeletti erővel küzdöttek meg a legrettenetesebb nemzeti tragédia csapásaival és felhozták a rombadőltet a való élet magasságába". - ezen sorokat írta a szerző művéről az előhangban.
A kötet összeállítója, Békássy Jenő (szül. Székesfehérvár, 1880. augusztus 17.) író, újságíró, szerkesztő. Budapesti és vidéki lapok munkatársa volt, számos város és megyetörténeti összefoglaló munkát írt és szerkesztett.

Az utolsó tiz esztendő! A nemzetek életében parányi idő, de nekünk ez a tiz esztendő mégis végtelen hosszu! A nagy világégés után csapás, csapás után érte magára maradt szerencsétlen nemzetünket.... Tovább

Az utolsó tiz esztendő! A nemzetek életében parányi idő, de nekünk ez a tiz esztendő mégis végtelen hosszu! A nagy világégés után csapás, csapás után érte magára maradt szerencsétlen nemzetünket. Hosszu évszázadok véres küzdelmei, milliónyi embertömegek életet emésztő munkája kárbaveszett! A világháboru, az azt követő forradalmak, a véres emlékezetü kommün, a román megszállás, teljesen lerombolta, valósággal koldussá tette a mi gyönyörü hazánkat. A szorgalmas és becsületes magyar nép borzalmas nyomorban, a szenvedések gyötrelmeiben és az ellenség vigyorgó gunykacaja közben állott a vérzivatarok romjai fölött. Vissza

Békássy Jenő: Előhang 3
Pázmány Lajos: Heves vármegye utolsó tíz esztendeje 5
Hedry Lőrinc, Heves vármegye főispánja 40
Okolicsányi Imre, Heves vármegye alispánja 42
Hammel Árpád: A népművelés Trianon után 44
Ripka János: A vármegye népoktatásügye 50
Hevesmegyei Gazdasági Egyesület 53
Heves vármegye felsőházi tagjai 57
Heves vármegye országgyűlési képviselői 58
Szmrecsányi Lajos egri érsek 63
Eger város utolsó tíz esztendeje (1919-1929) 64
Eger város fejlődése Trianon után 87
Trak Géza Eger város polgármestere 92
Eger megyei város 94
Székely Jenő Gyöngyös megyei város 120
Gyöngyös megyei város újjáéledése 130
Gyöngyös és a forradalom 137
Gyöngyös turisztikája 140
Gyöngyös sportélete 144
Gyöngyös népoktatásügye 147
Gyöngyösi alapítványi közkórház 149
Horthy Miklós állami tüdőbetegszanatórium 152
Gyöngyösi Lignitbánya 153
Gyöngyös társadalmi élete 154
Gyöngyös bortermelése 156
A gyöngyösi r. k. felső mezőgazdasági iskola 158
Puky Árpád Gyöngyös város polgármestere 160
Hatvan nagyközség 187
Hatvan fejlődése 188
Egri járás 210
Gyöngyösi járás 235
Hatvani járás 253
Heves nagyközség 267
Hevesi járás 277
A recski magyar királyi ércbánya 292
A recski kisérleti gyümölcstelep 298
Pétervásárai járás 299
Tiszafüred 321
A tiszafüredi járásbiróság müködése 321
Tiszafüredi járás 322
Utóhang 343
058

Kikiáltási ár:
9.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
15.300 Ft Licitek száma: 10