Graeser, Carl: Hand und Reisekarte von Siebenbürgen (51 cm X 59 cm)

Erdély kézi és utazási térképe/Massstab 1:750.000 der Natur/Mérték: 1:750.000

Carl Graeser (Wien) ,
Térkép , 1 oldal
Méret: 51 cm x 59 cm

Wien [Bécs], 1885, Carl Graeser (K. K. Militär-Geografisches Institut), 1 térk.l. (színes)

Hand und Reisekarte von Siebenbürgen. / Erdélyi kézi és utazási térképe.
Erdély német nyelvű, színezett, jelmagyarázatokkal ellátott térképe. Nyomtatta a K. K. Militär-Geografisches Institut, Bécsben.
Mérték: 1:750.000
A térkép mérete kinyitva: 51x59 cm; összehajtott állapotban: 12x17,5 cm.
Vászonra kasírozott, többszörösen hajtogatott, jó állapotban megőrzött történelmi térkép.
A térkép kiadója: Carl Graeser [magyarosan: Graeser Károly] (1849-1899) erdélyi származású könyvkiadó. 1869-től a Hölzel Kiadóvállalat munkatársa volt, majd 1877-ben saját kiadót alapított Bécsben. A századvég osztrák tankönyvkiadásának jelentős alakja, később többek közt térképészeti munkák kiadója. Jelentős szerepe volt az első első magyar térképkiadó vállalkozás, a Magyar Földrajzi Intézet létrejöttében: 1890-ben Hugo Hölzellel közösen biztosította az intézet indulásához szükséges alaptőkét.
153

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
76.100 Ft Licitek száma: 73