Budapest, 1932, Magyar Földrajzi Intézet Rt., 90 p. + [6] p., ill.
Első kiadás. Magyarország autótérképe. Mérték: 1:400.000. Az államépítészeti hivatalok hivatalos adatai alapján szerkesztette: Tallián Ferenc.
Királyi Magyar Automobil Club hivatalos kiadványa. Színes, jelmagyarázatos térképeket és színes reklámoldalakat tartalmazó autós atlasz. A kötetben tizennyolc, római számokkal jelölt térképszelvény, valamint 56 városalaprajz és 65 határátlépőhely-alaprajz szerepel. A térképeken a távolságok km-ben vannak feltüntetve, továbbá a különböző jellegű utak, vasúti átjárók, szállodák, gépkocsiszínek és benzinkutak is jelölve vannak. A könyvben megtalálható a "Fonciére Általános Biztosító Intézet" reklámját tartalmazó kiadói könyvjelző is.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, a Királyi Magyar Automobil Club aranyozott, dombornyomású emblémájával díszített címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, színes kiadói előzéklapokkal, mintázott lapélekkel, pár lapon tollal és ceruzával írt jegyzetekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerkesztője Tallián Ferenc (1901-1978) geográfus, térképész. Fiatalon Teleki Pál asszisztense volt, majd a Magyar Földrajzi Intézetnél, valamint utódjánál, az Offset Nyomdánál dolgozott nyugdíjazásáig.
"Tallián Ferenc szerkesztésében most jelent meg a Királyi Magyar Automobil Club uj autóturisztikai, hivatalos térképe. A térkép Csonka-Magyarország területén kívül magában foglalja a környező országok határmenti, fontosabb városainak útvonalait is. A kitünően összeállított munkát autóval járható kompok, mentőállomások, határátlépő helyek és benzinkutak helyeinek felsorolása gazdagítják." – írta a műről Magyarság (1932. május 22./13. évfolyam/112. szám).