Temesvár, 1902, Polatsek-féle Könyvkereskedés (Beer E. és Társa, ezelőtt "Kosmos", Bp.), 568 p., ill.
Első kiadás. Magyarország a XX. évszáz elején. Írta: Dr. Czirbusz Géza k. r. főgymn. tanár s a Délvidéki Kárpát-Egyesület főtitkára.
Néhány szöveg közti, fekete-fehér ábrával illusztrált, valamint előszóval és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán ragasztott címke, a bevett helyeken tulajdonosi bélyegzés látható. A címfedél felőli előzéklap hiányzik. Nyomtatta Beer E. és Társa (ezelőtt "Kosmos"), Budapesten.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, néhány oldalon ceruzás széljegyzettel, mintázott lapélekkel, hiánytalan tartalmi résszel, átlagos állapotban.
A kötet szerzője, Czirbusz Géza (Kassa, 1853. szeptember 17. – Budapest, 1920. július 10.) piarista szerzetes, földrajztudós, egyetemi tanár. 1874-ben belépett a piarista rendbe, ezt követően a rend számos iskolájában tanított, többek között Kecskeméten, Nagykanizsán, Temesváron, Szegeden, Kolozsváron, Léván, Székesfehérváron. 1910-től a budapesti tudományegyetemen dolgozott, mint az egyetemes földleírás nyilvános rendes tanára. Nevéhez fűződik a Délmagyarországi Néprajzi Múzeum megalapítása. Szerkesztette a Természettudományi füzetek című kiadványt, valamint a Magyar Állam című katolikus napilap tudományos rovatvezetőjeként is tevékenykedett. Számos dolgozatot írt a geográfia és etnográfia köréből, ezenkívül szépirodalommal is foglalkozott. Tudományos műveinek a száma meghaladja a 170-et.