Május 1. A Népszava ünnepi különszáma

Pérely Imre
(Buapest) , , Papír , 8 oldal
Sorozatcím: Május 1.
Méret: 29 cm x 21 cm

h. n., 1931, Farkas István (Világosság Rt., Bp.), 7 p. + [1] p., ill.

Május 1. A Népszava ünnepi különszáma.
A Népszava 1931. május 1-jei (munka ünnepe) számához kiadott ünnepi különszám. A lap illusztrációit Pérely Imre ismert magyar festő, grafikus készítette. A különszám hasábjain többek között olyan szerzők írásai olvashatók, mint Bresztovszky Ede, Dóczy Gyula, Farkas Antal, Forgó Margit, Gács Demeter, Kéthly Anna, Mónus Illés, Sebes Árpád, Szakasits Árpád, Szerdahelyi Sándor, Tuba Károly, Várnai Dániel, Várnai Zseni.
Nyomtatta a Világosság Rt., Budapesten.
Hajtogatott, az egyik oldalon sérült, hiánytalan példány.
Pérely Imre (Pápa, 1898 - 1944, Bajorország) festőművész, grafikus, illusztrátor. Mestere Rippl Rónai József volt. A kecskeméti művésztelepen Iványi Grünwald Bélánál folytatott stúdiumokat. Napilapok és folyóiratok számára is készített rajzokat. Számos litográfiát, rézkarcot készített szociális problémákat megörökítve. 1934-ben és 1938-ban Párizsban sikeres kiállításai voltak. Szuggesztív, karakteres képei széles körben ismertté váltak.
266

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár: