Bourbeau, Lise: Az öt sérülés, mely megakadályozza, hogy önmagad légy

Elutasítás, elhagyás, megalázás, árulás, igazságtalanság

Lise Bourbeau
Simor Máté
Scolar Kiadó (Budapest) ,
Ragasztott papírkötés , 190 oldal
Méret: 19 cm x 14 cm
ISBN: 978-963-244-380-5
2026-01-18 20:00

Jó állapotú példány.
Fekete-fehér illusztrációkkal.
A borító elszíneződött. A gerinc kopott. A címlapon ajándékozási bejegyzés található.

Van, hogy visszatér egy probléma, melyről azt hitted, megoldottad? Hogy úgy érzed, nem irányítod az életed, és nem vagy önmagad? Ez a könyv lehetővé teszi, hogy a valódi gyógyulás ösvényére lépj... Tovább

Van, hogy visszatér egy probléma, melyről azt hitted, megoldottad? Hogy úgy érzed, nem irányítod az életed, és nem vagy önmagad? Ez a könyv lehetővé teszi, hogy a valódi gyógyulás ösvényére lépj végső célod felé: hogy önmagad légy.
Az összes probléma - testi, érzelmi vagy szellemi - öt alapvető sérülésből ered: elutasítás, elhagyás, megalázás, árulás és igazságtalanság.
A könyvből megtudhatjuk, honnan származnak ezek a sérülések, és kikkel éljük át őket. Ezenkívül megismerhetjük a maszkokat is, melyeket azért fejlesztünk ki, hogy elrejtsük a sérüléseket magunk és mások elől, továbbá a hozzájuk tartozó testi jellemzőket, viselkedéseket és attitűdöket: például megtudhatjuk, néhányunk miért kórosan sovány, mások pedig miért küzdenek állandó túlsúllyal.
Ha képesek vagyunk felismerni, hogy milyen maszkot viselünk, megtettük az első lépést a gyógyulás felé vezető úton. Mások maszkjának észlelése pedig abban segít, hogy több együttérzéssel forduljunk feléjük. Az utolsó fejezetben olvashatjuk a szerző tanácsait arra nézve, mit tehetünk önmagunk és sérüléseink meggyógyításáért. Vissza

Előszó6
1. fejezet
Hogyan jönnek létre a sérülések és a maszkok?9
2. fejezet
Az elutasítás21
3. fejezet
Az elhagyás45
4. fejezet
A megalázás71
5. fejezet
Az árulás99
6. fejezet
Az igazságtalanság133
7. fejezet
A sérülések meggyógyítása és a maszkok átalakítása159
055

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Aktuális ár:
27.000 Ft Licitek száma: 21