Shakespeare, William: A velencei kalmár (James D. Linton 36 színes képmellékletével)

William Shakespeare
Radó Antal
James D. Linton
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Budapest) ,
Kiadói egészvászon díszkötés , 146 oldal
Méret: 29 cm x 23 cm

Budapest, 1911, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. kiadása és nyomása, VI p. + [2] p. + 146 p. + [36] t.: ill.

A Velencei Kalmár. Írta: William Shakespeare. Fordította: Radó Antal.
James D. Linton 36 színes, hártyapapírral védett képmellékletével illusztrált, valamint a képek jegyzékével kiegészített kötet. Az előlapon tulajdonosi bejegyzés látható. Nyomtatta az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T., Budapesten.
Kiadói egészvászon díszkötésben lévő példány, aranyozott feliratozású, dombornyomott keretezéssel ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, dombornyomott keretezéssel ellátott hátlappal, színes, virágmintás, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan, jó állapotban.
A szerző, William Shakespeare (1564-1616) angol drámaíró, költő, színész. Egyik legjelentősebb alakja volt az angol nyelvű drámaírásnak és az európai irodalomnak. Majdnem minden élő nyelvre lefordították a műveit, valamint a világon szinte mindenhol folyamatosan előadják színműveit. Shakespeare azon kevés drámaírók egyike, akik számos maradandó művet alkottak, mind a komédia, mind a tragédia műfajában. Költőként jó néhány jelentős szonettet is írt, illetve a Vénus és Adonis c. elbeszélő költeménye az angol irodalom legsikeresebb alkotásai közé tartozott a 17. században.

Részlet a műből: ELSŐ FELVONÁS. ELSŐ SZÍN. Velence. Utca. ANTONIO, SALARINO, SOLANIO. Antonio. Valóban nem t'om, oly bús mért vagyok. Unom már, - azt mondjátok, hogy ti is; De... Tovább

Részlet a műből: ELSŐ FELVONÁS. ELSŐ SZÍN. Velence. Utca. ANTONIO, SALARINO, SOLANIO. Antonio. Valóban nem t'om, oly bús mért vagyok. Unom már, - azt mondjátok, hogy ti is; De hogy hol szedtem, hogy' jutott reám, Miből van gyúrva, hogy s mint született, Nem sejtem én se. És oly üresfejűvé tett a bánat, Hogy bajjal ösmerek magamra is. Salarino. Az óceánon hánykolódik elméd, Hol büszke vitorláju nagy hajóid, Urai-, dús polgáriként a habnak, Vagy mint látványossága a vizeknek, Lenézik az apró kalmárokat, Akik köszöntik őket s meghajolnak, Repülni látva szövött szárnyaik. Vissza

Képjegyzék
Shylock és Jessica - Mit jól bezársz-jól rátalálsz
Bassanio2
Antonio és Bassanio - És tovább is hálás adósod volnék6
Portia és Nerissa - Kérlek, sorold el őket, s ahogy nevüket említéd, majd én őket leíron; s a leírásból aztán majd következtethetsz a vonzalmamra10
Shylock, Bassanio és Antonio - ...vagy mélyen meghajolva...14
Portia18
Bassanio, Lorenzo, az öreg Gobbo és Launcelot Gobbo - Szól hát, apám22
Gratiano26
Jessica és Launcelot30
Jessica34
Shylock38
Lorenzo42
Jessica, Lorenzo, Gratiano és Salarino - Im, fogd e szekrényt46
Lorenzo és Jessica - A bájos öltöny eléggé elrejt úgyis, angyalom50
Jessica - ...még pár arannyal aranyozom meg jómagam, s jövök54
A marokkói herceg58
Nerissa62
Az arragóniai herceg66
Az arragóniai herceg, Portia és Nerissa - Szép hölgyem, én esküm meg nem szegem70
Bassanio és Gratiano - Sohse láttam szerelmi hirnököt, ki ennyire tisztére termett74
Shylock és Tubal - A beste lélek! Hogy meggyötörsz, Tubal!78
Portia, Bassanio, Nerissa és Gratiano - De te, szürke ólom, ... téged választlak82
Portia, Bassanio, Gratiano és Nerissa - Megnézted az urnőt - én a komornát86
Bassanio, Portia és Nerissa - Gonosz dolog lehet e papirosban90
Antonio94
Shylock, Antonio, Salarino és egy börtönőr - Vigyázz rá börtönőr; ne szólj nekem könyörületről98
Portia, Nerissa és Balthasar - Itt egy levél, mint embertől kitellik, oly gyorsan menj el azzal Páduába102
Lorenzo és Jessica - Nos hát, férjnek én olyan vagyok, mint Portia feleségnek106
Shylock, Portia, Bassanio, Antonio, Gratiano és Nerissa - Térdre hát, zsidó, és kérj kegyelmet most a doge úrtól110
Shylock távozik a hercegi palotából114
Portia, Nerissa és Gratiano - A gazdám... itt küldi a gyűrűt118
Lorenzo és Jessica - Ily éjszakán122
A zenészek megérkezése126
Portia és Nerissa - Lám, édesebb e dal most, mint ha nap van130
Antonio egy gályája134
Lorenzo, Jessica, Antonio, Portia, Bassanio, Nerissa és Gratiano - A lakoma138
352

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
17.500 Ft Licitek száma: 9