Csiszolt festett kobaltkék üveg pohár 19. század közepe

Méret: 14 cm x 8 cm
2025-05-04 20:00

14x8 cm

Jó állapotú, fújt és kézzel formázott csiszolt, festett kobaltkék üveg pohár a 19. század közepéből. A kor hangulatát és annak művészi kifejeződését minden részletében és jellegzetességében megjelenítő alkotás. Külső felületét részletgazdag kézzel festett színes mintázat fedi, amely növényornamentikai formákat ábrázol. Oldalán medalion forma látható, festett arany kontúrral. Az ovális alakzatba helyezett kézzel festett bájos minta erdei jelenben ábrázolt szarvast jelenít meg. A kehely rész alsó és felső pereme arany kézi festéssel díszített. Alsó része csiszolt színtelen üvegből készült, talpát csillag formájú mély bemetszés díszíti. Korából adódó apró kopásnyomokkal. Korát és dekor mintázatát tekintve gyűjtői darab.
028

Kikiáltási ár:
40.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
41.000 Ft Licitek száma: 1