Csuray Károly: A Kárpátok arénájában (dedikált példány)

Csuray Károly
Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedése (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 153 oldal
Méret: 23 cm x 15 cm

Budapest, 1930, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedése (Centrum Kiadóvállalat Rt., Bp.), 153 p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. A Kárpátok arénájában. Írta: Csuray Károly.
A címlapon a szerző, Csuray Károly tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Dr. doberdói B. Z. kedves kartársamnak őszinte tisztelettel a szerző."
Urmánczy Nándor előszavával. Nyomtatta a Centrum Kiadóvállalat Rt., Budapesten.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, modern előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
"Éles kritikája a mai békének ez a könyv, mely világos okfejtéssel, meggyőző tárgyilagossággal magyarázza a háborús felelősség sokat vitatott kérdését; azután sorra veszi a trianoni problémával összefüggésben a magyarság történeti szerepét, a nemzetiségek eredetét s hazánkba való beszivárgásuk körülményeit és a magyarsághoz való viszonyukat." (Élet, 1931/6. sz., 119.)

Már a könyv címe is eredeti és találó: "A Kárpátok arénájában." Valóban úgy van. A Kárpátok földje ezer esztendő óta a magyar nemzet arénája. Véres arénája. Sok magyar vér hullott el a Kárpátokon... Tovább

Már a könyv címe is eredeti és találó: "A Kárpátok arénájában." Valóban úgy van. A Kárpátok földje ezer esztendő óta a magyar nemzet arénája. Véres arénája. Sok magyar vér hullott el a Kárpátokon túl is. Északon, keleten, délen, nyugaton. A honfoglaló vezérek portyázásaitól kezdve a világháború vérzivataráig. A legtöbb magyar vér mégis a Kárpátok földjét áztatta. Azért drága nekünk a véráztatta szent magyar föld. Vissza
091

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
13.000 Ft Licitek száma: 3