Bouttats, Gaspar (1640-1695/1696): Magyar városképsorozat Erla (Eger) - rézmetszet, papír 11 cm x 24,5 cm

Gaspar Bouttats
Méret: 24 cm x 37 cm

(1640-1695/1696) Jelezve balra lent a lemezen: Gasper Bouttats fecit, balra lent a kép alatt: I. Peeters. ex. Anv., a kép alatt: A. Vasteel van Erla. B. het Clooster daer in. C. Casteels poorte. D. het huys Vanden gouverneur. E. Wacht thoren. F. de Stadt Erla. G. Hospotael kercke H. de Merckt. I. de Domkerck. K. Biscoppelyck Paleys. het Stadt-huys. L. de Rivier Agria, rézmetszet, papír.
A rézmetszet mérete 11 cm x 24,5 cm.
A kép mérete keretben: 24,2 cm x 37,2 cm.

Gaspard Bouttats (kb. 1640 – 1695–96) a barokk kori flamand nyomdász és metsző volt. Antwerpenben született metszőcsaládban. 1695-ben vagy 1696-ban halt meg. Főként a könyvkereskedők számára metszett, és különböző mesterek nyomán készített lemezeket. Számos művészi metszet dicséri keze munkáját; így Szent Ágoston zsoltárai c. kötetnek frontképe; Mészárlás Szent Bertalan éjszakáján; IV. Henrik meggyilkolása ; Nadasti gróf, Corini gróf és Francipani márki dekoltációja; Sutler sátra, Philips Wouwerman után. Gyakran dolgozott Jan Peeters tengerészeti és topográfiai művész tervei alapján. Vissza
447

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
24.000 Ft Licitek száma: 1