Budapest, 1875, Franklin-Társulat kiadása és nyomása, [8] p. + 231 p. + [27] t.: ill.
Első magyar nyelvű kiadás. Utazás a tenger alatt. Verne Gyula után franciából. [Átdolgozta: Szász Károly.]
27 fekete-fehér képtáblával illusztrált, tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Franklin-Társulat nyomdája, Budapesten. A címlapon tollal írt, régi tulajdonosi bejegyzések és tulajdonosi névbélyegzés látható.
Korabeli félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, számjelzéses könyvgerinccel, mintázott lapélekkel, későbbi előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A szerző, Jules Gabriel Verne /Verne Gyula/ (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom egyik legnagyobb, korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. Kalandos műveiben a Föld tájainak, embereinek és természeti helyeinek, valamint a korát megelőző technikai találmányok bemutatásának gazdag tárházát mutatja be izgalmas cselekmények és karakteres szereplők segítségével.