Moszkva, 1959, Izvesztyja Szovetov Gyeputatov Trugyjascsihszja SZSZSZP, 39 p. + [1] p.
Gosudarstvennyy gerb CCCP. Gosudarstvennyy flag CCCP. / A szovjet állam jelképei. A szovjet állam zászlói.
Orosz nyelvű album. 32 színes és aranyozott, részletgazdag jelképpel és zászlóval illusztrált, valamint tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címlapon és a bevett helyeken tulajdonosi bélyegzés és tollal írt jelzet látható.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, aranyozott feliratozású, a Szovjetunió dombornyomott címerével ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban, feliratozatlan, a Szovjetunió aranyozott, dombornyomott címerével ellátott, kiadói borítófedélben.
A 27 cm x 39 cm nagyságú, szép kivitelezésű kötet bemutatja a jelképeit és zászlóit a Szovjetunió államainak, melyek a következők Oroszországi SZSZSZK, Ukrán SZSZK, Belorusz SZSZK, Kaukázusontúli SZSZSZK, Türkmén SZSZK, Üzbég SZSZK, Tádzsik SZSZK, Azerbajdzsáni SZSZK, Grúz SZSZK, Örmény SZSZK, Kazah SZSZK, Kirgiz SZSZK, Észt SZSZK, Lett SZSZK, Litván SZSZK, Moldáv SZSZK és Karél-Finn SZSZK.