Jókai Mór: Csataképek a magyar szabadságharczból I-II. (aláírt példány) (A kötetben egy Egry József ex libris található RITKA!)
Jókai Mór
Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 416 oldal
Szépirodalmi könyvtár
17 cm x 12 cm
2025-05-18 20:00
Budapest, 1903, Franklin-Társult Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), 189 p. + [2] p., 227 p. + [1] p.
A szerző aláírt fényképével ellátott példány. Csataképek a magyar szabadságharczból I-II. (különálló egységes kötetekben) Írta: Jókai Mór. Az első kötet címlapjának hátoldalán, a szerző beragasztott fényképén Jókai Mór tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Hetedik kiadás. Tartalomjegyzékkel ellátott kötet. A címfedelek belső oldalán Nágel József Ex-librise látható, melynek grafikáját Egry József (1883-1951) festő készítette. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő kötetek, dombornyomott feliratozással és díszes keretezéssel ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, a dombornyomott keretezéssel ellátott hátlapon a kötészet feltüntetésével, kiadói előzéklapokkal, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban. A szerző, Jókai Mór (Komárom, 1825. február 18. – Budapest, 1904. május 5.) író, újságíró, politikus, a "Márciusi Ifjak" egyike. Első regényének a "Hétköznapok"-nak a sikere után az írásnak szentelte az egész életét. A "Pesti Füzetek", majd az "Életképek" szerkesztője volt. Az "Életképek" az idők folyamán egyértelműen politikai lappá alakul át. Jókai ebben cikkeivel a nemzeti politikát támogatja a "Szabadság, egyenlőség, testvériség" eszméjének jegyében. Az "Életképek" után a "Pesti Hírlap" szerkesztését vállalta el, majd megindította az "Esti Lapokat", a radikálisok főorgánumát. A forradalom bukása után Jókai tevékenységét többnyire a "Vasárnapi Újságnak" szentelte, ami ugyan eszmeiségben megegyezett a nagy író gondolataival, de a lapnak politikai okokból a szerkesztője nem lehetett. A 19. századi magyar irodalom rendkívüli népszerűséget elérő, nagy regényírója volt, gazdag és tartalmas életművet hagyott hátra. Regényeinek befogadását, értelmezését a keletkezésüktől az utóbbi évtizedekig a realista és a romantikus stílus kettőssége határozta meg; e két irodalmi stílus ötvözése tette Jókait "a magyar nemzet íróóriásává".
Élt Szolnokon egy özvegy asszony két szép leányával; Rózsa volt az egyik, a másik Anikó. Feketében járt az özvegy asszony, rózsaszínben jártak a leányai.
Tíz év óta volt...
Tíz év óta volt özvegy asszony, tíz év óta hordta gyászruháját; két év óta volt a két szép leány menyasszony, két év óta hordta jegygyűrűjét.
Az özvegy napról-napra aggott, fogyatkozott, közeledett férje sírja felé: a két szép leány napról-napra szépült, és vidámult, közeledve menyekzője felé.
Katona volt mindkettő kedvese. Derék, jó, hű, fiatal. Messze jártak sivatag külföldön, mégis minden hóban érkezett levelük váró mátkáikhoz, tele reményekkel, tele szerelemmel.
Most két hónap múlt el egymás után, hogy semmi tudósítás nem érkezett róluk.
Bizonyosan maguk fognak jönni, gondolák a szép menyasszonyok s megnyugodtak benne.
I. kötet:
A két menyasszony 3
Egy bál 38
A gyémántos miniszter 53
Az ércz leány 108
Az elesett neje 135
Székely asszony 167
II. kötet:
Szenttamási György 3
Gonosz ünnep 3
A rablóvezér 14
A honvágy 25
A félkezü ember 38
A fizető nap 42
A Bárdy-család 46
A zsolczai hős 106
Komárom 113
A tarczali kápolna 134
A fehér angyal 160
A kis szürke ember 169
Nomen et omen 175
Párbaj a csatatéren 182
A vörös sipkás 186
A szerencsétlen szélkakas 209
Szegény asszony áldozatja 211
Az utolsó vers s az utolsó golyó 219
Leütési ár:
131.000 Ft
Licitek száma: 66