Roberto Benzi francia karmestert ábrázoló fekete-fehér poszter (dedikált példány)

Roberto Benzi
Nyelv: Angol
Méret: 68 cm x 49 cm
2025-05-18 20:00

Roberto Benzi francia karmestert ábrázoló fekete-fehér poszter, 68 cm x 49 cm (keretben)

Roberto Benzi francia karmestert ábrázoló fekete-fehér poszter.
A poszteren Roberto Benzi filctollal írt, francia nyelvű dedikációja olvasható: "Amical souvenir de Roberto Benzi. Szombathely 12/5/72" / "Baráti emlékül Roberto Benzi. Szombathely 12/5/72".
A poszteren látható portré az ismert karmestert előadás közben örökíti meg. Mérete (kerettel): 68 cm x 49 cm.
Fekete-fehér, jó állapotban megőrzött poszter fakeretben (üveg alatt). A hátoldal papírborítása sérült.

Roberto Benzi (1937-) francia karmester és egykori gyermekszínész, az Orchestre National Bordeaux Aquitaine és az Arnhem Philharmonic Orchestra karmestere. Benzi nevét a magyar zenerajongók „A kis karmester” és „A nagy koncert” c. nagysikerű filmekből ismerték meg. Az ismert karmester párizsi Conservatoire növendéke volt és már 11 éves korában zenekart vezényelt. A tehetséges fiatal később bejárta az egész világot: ellátogatott Afrikába, Amerikába és számos Európai országba, köztük Magyarországra is. 1957-es első látogatását követően, több alkalommal is megfordult hazánkban, többek között 1972-ben. Ekkor Szombathelyre látogatott, ahol ő vezényelte a Budapesti MÁV Szimfonikusok május 12-i hangversenyét, melyen Rimszkij-Korszakov Aranykakas szvitjét, Csajkovszkij Diótörő-szvitjét és Schubert VII. szimfóniáját hallhatta a közönség.
128

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
11.000 Ft Licitek száma: 3