Témakörök



Lezárt aukciók


Gellért Oszkár: Önéletrajz (dedikált példány)

Szerző
Gellért Oszkár
Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói fűzött papírkötés , 83 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar 
Méret: 18 cm x 13 cm
ISBN:
Aukció vége:
2025-12-14 20:10

Aukciós tétel adatai

Budapest, 1950, Szépirodalmi Könyvkiadó (Révai-nyomda, Bp.), 83 p. + [1] p.

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Önéletrajz. Írta: Gellért Oszkár.
A feliratos előlapon a szerző, Gellért Oszkár tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Dr. H. A.-nak régi szeretettel Gellért Oszkár".
A szerző munkáinak jegyzékével közzétett kiadás. Nyomtatta a Révai-nyomdája Budapesten.
Kiadói fűzött papírkötésben lévő példány feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, hátlapon a nyomda feltüntetésével, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Gellért Oszkár (Budapest, 1882. szeptember 10. – Budapest, 1967. december 16.) költő, újságíró, szerkesztő. Többek között az Új Idők, a Budapesti Napló, a Magyar Géniusz és a Pesti Hírlap publicistája. 1908-tól a Nyugat munkatársa, később megbecsült főmunkatársa; Móricz Zsigmond kiválása után a prózarovat szerkesztését is átvette és a lap 1941-es megszűnéséig annak egyik megkerülhetetlen alakja volt. Színes és változatos lírájában nagy szerepet kap a szabadság és a demokrácia szeretete, az emberi méltóság kérdése. Prózai munkái közül kiemelkednek a Nyugat munkatársaira emlékező művek, amelyek irodalomtörténeti értékkel bírnak.

Előszó

Előhang Utálom, ami önostorozás, A kérkedést ugyanúgy megvetem. S nincs rá okom, hogy titkoljam előtted, Mennyire gyűlölöm a fecsegőket. A multamat magam rendezgetem, Nem akarom,... Tovább

Előszó

Előhang Utálom, ami önostorozás, A kérkedést ugyanúgy megvetem. S nincs rá okom, hogy titkoljam előtted, Mennyire gyűlölöm a fecsegőket. A multamat magam rendezgetem, Nem akarom, hogy benne kotorássz. Ne nyugtalankodj, úgyis átadom, De a magam szántából szabadon Mindazt a rosszat s jót vegyest belőle, Mit számonkérhet kultúránk jövője. Vissza
Tétel sorszám:
125

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Aktuális ár:
- Ft Licitek száma: 0



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!