Kertész Erzsébet: Riporterkisasszony (illusztráció: Máday Gréte)

Kertész Erzsébet
Máday Gréte
Pantheon Kiadás (Budapest)
Félvászon , 154 oldal
Méret: 23 cm x 17 cm
2026-01-18 20:20

Átlagos állapotú példány.
Máday Gréte fekete-fehér rajzaival.
Nyomatta Radó István nyomdai műintézete, Budapesten.
Az előlapon tulajdonosi bejegyzés található. A gerinc vászonnal pótolt. Belülről megerősített példány.A borító foltos, kopott, élei sérültek. Néhány lap foltos, hullámos. A 147-152. oldalak duplán lettek bekötve.

- Viktória, Viktória!
Amálka néni hangja betölti az egész házat, végigharsog a szobákon, visszhangzik a hosszú, kőkockás folyosón, sőt eljut a kertbe is a málnabokrok... Tovább

- Viktória, Viktória!
Amálka néni hangja betölti az egész házat, végigharsog a szobákon, visszhangzik a hosszú, kőkockás folyosón, sőt eljut a kertbe is a málnabokrok mögé. A málnabokrok mögött fiatal lány fekszik a fűben és belemerül egy vaskos könyv olvasásába.
- Viktória, Viktória!
Viki lapoz egyet a könyvben, harap egyet a kezében tartott körtéből és igyekszik nyugodtan tovább olvasni. Mintha a harsogó Viktória kiáltás nem neki szólna. De Amálka néni nem nyugszik bele a kudarcba. Pár pillanat múlva újra felharsan a hang követelően és türelmetlenül.
- Viktória, Viktória!
Viki feláll, megadó mozdulattal behajtja a könyvet, aztán megindul a konyha felé. Tudja, hogy déli tizenegy órakor, amikor a nap legmelegebben süt és a forró tűzhely valóságos pokol, Amálka néni ezt a poklot választja tartózkodása színhelyéül.
- Vájjon, mit követtem el már megint? - töprengett Viki - miért hív ilyen türelmetlenül és haragosan drága nénikém?
Amint Viki a konyhához érkezik, azonnal megérti Amálka néni felháborodásának okát. Vissza
236

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Aktuális ár:
6.001 Ft Licitek száma: 7