[Arany László]: A délibábok hőse - A Kisfaludy-Társaságnál jutalmat nyert költemény - Jelszó: Szappanbuborék

Arany László
Ráth Mór (Buda-Pest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 182 oldal
Méret: 16 cm x 12 cm
2025-09-21 20:00

Buda-Pest, 1873, Ráth Mór (Holzhausen Adolf, Bécs), 182 p.

Első kiadás. A délibábok hőse. Jelszó: Szappanbuborék. A Kisfaludy-Társaságnál jutalmat nyert költemény. Írta: [Arany László].
Nyomatott Holzhausen Adolfnál Bécsben.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány gazdagon aranyozott, feliratozott, dísze címfedéllel és könyvgerinccel, dombornyomott keretezéssel díszített hátlappal, kiadói előzéklapokkal, aranyozott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Arany László (Nagyszalonta, 1844. március 24. – Budapest, 1898. augusztus 1.) költő, népmesegyűjtő, Arany János költő fia. A délibábok hőse (1872) a szerző legjelentősebb munkája, amit névtelenül adott be a Kisfaludy Társaság pályázatára a magyar realizmus legfőbb, igazi büszkeségei közé tartozik. Szokatlanul zárt légkörű, de kerek, kiteljesedett kompozícióval rendelkező, érett, sokatmondó mű. A benne bírált és javallott közéleti magatartás és életérzés, ami a szokásosnál is szorosabban kötve van a szerző tapasztalásához, belső fejlődéséhez, vagyis az egykorú, kiválóan lefestett társadalmi állapotokhoz.
026

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
18.000 Ft Licitek száma: 4