Snyder, Timothy: A zsarnokságról

Húsz lecke a huszadik századból

Timothy Snyder
L'Homme Ilona
21. Század Kiadó (Budapest) ,
Ragasztott papírkötés , 173 oldal
Méret: 20 cm x 13 cm
ISBN: 978-615-5638-76-3
2026-01-18 20:30

Szép állapotú példány.

A huszadik században európai demokratikus rendszerek sora roppant össze és vált fasiszta, náci, illetve kommunista diktatúrává. Ezeket olyan párt vagy vezér irányította, aki azt állította, a népét... Tovább

A huszadik században európai demokratikus rendszerek sora roppant össze és vált fasiszta, náci, illetve kommunista diktatúrává. Ezeket olyan párt vagy vezér irányította, aki azt állította, a népét képviseli, a népe hangján szól, megvédi a népét a világméretű külső fenyegetésekkel szemben, és aki a tények rovására a mítoszokat részesítette előnyben. Európa huszadik századi történelme megmutatja nekünk, hogy társadalmak összeroppanhatnak, demokráciák összeomolhatnak, az etikai tartás megtörhet, és hogy egyszerű emberek hirtelen korábban elképzelhetetlen helyzetben találhatják magukat.

A jelenben ráismerhetünk a múltra, és ebből a ráismerésből tanulságokat vonhatunk le. Mi ma semmivel nem vagyunk bölcsebbek azoknál a huszadik századi európaiaknál, akik saját szemükkel látták, a demokráciájuk hogyan engedi át a helyét a totalitarizmusnak. Nekünk az az előnyünk, hogy az ő tapasztalataikból tanulva állhatunk ellent, amikor úgy tűnik, a mi rendszerünket éri ilyen fenyegetés.

Most érkezett el erre a megfelelő pillanat. Vissza

Ne engedelmeskedj előre.19
Védd meg az intézményeket.27
Óvakodj a pártállamtól.33
Vállaj felelősséget a világ arcáért.41
Tartsd szem előtt a szakmai etikát.49
Óvakodj a katonai jellegű csoportoktól.55
Légy résen, ha fegyvert kell viselned.61
Áll ki amellett, akiknek szüksége van rá.67
Szeresd a nyelved.77
Higgy a valóságban.85
Járj utána.95
Nézz a másik szemébe, és beszélgess vele.107
A valóságban politizálj.111
Őrizd a magánéletedet.117
Támogasd a jó ügyeket.123
Tanulj külföldi sorstársaidtól.129
Ügyelj a veszélyes szavakra.135
Maradj higgadt, amikor az elképzelhetetlen megtörténik.141
Szeresd a hazád.151
Légy bátor, amennyire csak tudsz.157
389

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Aktuális ár:
6.010 Ft Licitek száma: 7