Tasnádi Zsuzsanna/Selmeczi Kovács Attila: Régi magyar mintakincs

Tasnádi Zsuzsanna
Selmeczi Kovács Attila
Gulázsi Aurélia
Sarnyai Krisztina
Kerék Eszter
CSER Kiadó-Néprajzi Múzeum (Budapest) ,
Fűzött kemény papírkötés , 296 oldal
Méret: 29 cm x 21 cm
ISBN: 978-963-278-224-9
2026-01-18 20:40

Szép állapotú példány.
Fekete-fehér és színes illusztrációkkal.

A Néprajzi Múzeum rajzgyűjteménye gazdag mintakincset őriz, amely több mint száz év gyűjtéseit, dokumentálásait öleli fel. Ebből a gyűjteményből válogattuk a kötetben szereplő rajzokat, amelyek... Tovább

A Néprajzi Múzeum rajzgyűjteménye gazdag mintakincset őriz, amely több mint száz év gyűjtéseit, dokumentálásait öleli fel. Ebből a gyűjteményből válogattuk a kötetben szereplő rajzokat, amelyek többsége 1880-1950 között készült, és 18-20. századi tárgyak díszítményeit őrzi. Mindennapi használati tárgyakat és ünnepi darabokat mutat be, jól dokumentálva a magyar paraszti, polgári és nemesi rétegektől származó díszítőmotívumok és dísztárgyak változatosságát. Rajztanárok, lelkes amatőrök, néprajzkutatók, múzeumi rajzolók, szűcsmesterek, íróasszonyok, textilgyári rajzolók és ismeretlen alkotók munkái tárják elénk a magyar nyelvterület kézműveseinek gazdag mintakincsét. Vissza

Bevezetés7
Vászonhímzések15
Szőttesek61
Szűcs- és szűrhímzések87
Bútordíszítés133
Díszkerámia179
Pásztorművészet233
Irodalom279
Képjegyzék285
422

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Aktuális ár:
9.100 Ft Licitek száma: 10