Strauss, Leo: Természetjog és történelem

Leo Strauss
Lánczi András
Pallas Stúdió-Attraktor Kft. (Budapest) ,
Vászon , 229 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm
ISBN: 963-902-210-1
2026-01-18 20:30

Jó állapotú példány.
Könyvtári könyv volt.

Leo Stauss (1899-1973) a XX. századi politikai filozófia kiemelkedő alakja a nácizmus elől menekült az Egyesült Államokba, ahol iskolát alapított, melyen keresztül gondolkodása máig meghatározó.... Tovább

Leo Stauss (1899-1973) a XX. századi politikai filozófia kiemelkedő alakja a nácizmus elől menekült az Egyesült Államokba, ahol iskolát alapított, melyen keresztül gondolkodása máig meghatározó. Érdeklődésének előterében mindvégig a hit és a racionalitás, a klasszikus és a modern politikai gondolkodás közti feszültség értelmezése állt. Alapvető tanulmányokat közölt Machiavelliről, Hobbes-ról, Spinozáról, valamint az ókori filozófia és történetírás több nagy alakjáról, így Platónról, Thuküdidészről és Yenophónról.
A Természetjog és történelem című írását tekintik fő művének. Azt vizsgálja benne, miként veszi át a klasszikus természetjogi tanítás helyét a modern történetiség minden értéket relativizáló szempontja. Mivel a modern történeti tudat érvénytelennek nyilvánította a politikai filozófia alapkérdéseit, így a modernség válsága vagy a nyugati ember céljainak az elhomályosulása egyben a politikai filozófia válságává is vált. Vissza

Előszó a hetedik kiadáshoz7
Bevezetés9
Természetjog és a történeti szemléletmód15
Természetjog, valamint a tények és értékek megkülönböztetése33
A természetjog eszméjének eredete64
A klasszikus természetjog91
A modern természetjog122
Hobbes123
Locke142
A modern természetjog válsága182
Rousseau182
Burke206
397

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Aktuális ár:
5.100 Ft Licitek száma: 6