Asztalos Gyula: A magyar életfa őshajtásai I-II. (dedikált példány)
Első rügyek a magyar nemzet életfáján
Asztalos Gyula
Szerzői magánkiadás(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 368 oldal
19 cm x 13 cm
2018-06-03 20:00
Budapest, 1932, Szerzői magánkiadás (Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdai Műintézete, Cegléd), 192 p.; 176 p. + [1] p.
Szerző által dedikált példány. A magyar életfa őshajtásai I-II. (külön kötetekben). (I. Első rügyek a magyar nemzet életfáján 192 p., II. Attila népe 176 p. + [1 p.]) Írta: Asztalos Gyula. Az első kötet előzéklapjának belső oldalán a szerző névvel ellátott, tollal beírt, dátumozott, aláírt dedikációjával: "Méltóságos Hamar István ny. theológiai tanár, kormányfőtanácsos úrnak mély tisztelete jeléül Budapest, 1932 febr. 25-én Asztalos Gyula" A szerző könyvében a magyar történelem regényének megírására vállalkozott. A könyvet mozgalmas, izgalmas cselekménybonyolítás és alapos történelmi ismeretek jellemzik. A kötetet Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdai Műintézete nyomtatta Cegléden. Kiadói egészvászon kötés aranyozott feliratos és keretdíszes címfedéllel és könyvgerinccel, mintázott címfedéllel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt állapotban.
I. A csodaszarvas.
I. A csodaszarvas.
Messze, messze napkeleten, a sivatag homokjától tépdesett ázsiai paradicsomban több ezer esztendővel ezelőtt élt egy Nimród nevű vadász. Messze földön nagy híre volt ügyességének és merészségének. Süvítő nyila röptében szúrta szivén a madarat, buzogányának ütése alatt élettelenül roskadt össze a feldühödött bölény.
Nimródnak két deli fia volt, sugár, mint az ormokon nőtt fenyő, bátor, mint a puszták oroszlánja. Egyiknek Hun, másiknak Magyar volt a neve. A két daliás leventére nemcsak atyjuk volt büszke, de a velük együtt élő nép is. Tűzbe, vízbe, száz halálba mentek volna értük.
Az öregedő Nimródnak az volt legforróbb óhajtása, hogy fiai külön tűzhelyet alapítsanak maguknak, házasodjanak meg.
Messze mezők népéhez eljutott híre Nimród szándékának. Távol vidékekről apák és anyák, gazdagok és szegények szállására gyülekeztek aranyhajú, csillogószemű lányaikkal. Nimród felszólította fiait, hogy válasszanak közülük élettársat. Akármelyikre esik választásuk, ő édes leányának fogadja.
Hunnak és Magyarnak fájt a szive, hogy most az egyszer nem teljesíthetik atyjuk kívánságát. Hiába lépkedtek el előttük hatalmas, nagyhírű nemzetségek aranypártás hajadonai, akiknek rózsa-arca mellett megszégyenül a hajnalpir, a bársonyos mezők liliomtermetű leányai, akiknek szemök tüze mellett sápadt a legragyogóbb csillag. Mindhiába. Hun és Magyar szive hideg maradt.
Leütési ár:
15.123 Ft