Eötvös Kiadó(Budapest)
Kiadói ragasztott papírkötés
, 252 oldal
20 cm x 14 cm
963-02-6058-1
2018-06-03 20:00
Budapest, 1988, Eötvös Kiadó (Szabadság MgTsz. Nyomdája, Gyál), 252 p.
Szerző által dedikált példány. Breviárium. Írta: Csoóri Sándor. A címlapon a szerző dátumozott, névvel ellátott, tollal beírt dedikációjával: "H. P.-nak, ezt a régi könyvet is szeretettel, Csoóri Sándor 1992. 9. 8." A dedikáció címzettje H. P. egykori térképész alezredes. Válogatta, szerkesztette, a pályaképet és a bibliográfiát készítette Vasy Géza. Részletes bibliográfiával és tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány a szerző fekete-fehér fotójával díszített, feliratozott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, tiszta oldalakkal, hátlapon bemutató szöveggel, hiánytalan állapotban.
Az induló Breviárium sorozat elsősorban fiatalokhoz kíván szólni. Huszadik századi irodalmunk olyan kiemelkedő alkotóit mutatja be műveik és azok szemelvényei segítségével, akik bármiféle iskolai oktatástól függetlenül magyarságképünk törzsanyagához tartoznak. Az első kötetben Csoóri Sándor (1930) verseinek, esszéinek válogatása kap helyet, Csoórié, aki fokozatosan vált szellemi életünk központi alakjává, s aki legteljesebben vehette át Illyés szerep- és feladatkörét: a nemzeti költőét, akinek dolga sohasem csak a költészetben akad. A kötetet pályaképelemzés és bibliográfia egészíti ki.
Leütési ár:
6.800 Ft