Uj Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner)(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 127 oldal
20 cm x 17 cm
2018-06-03 20:00
Budapest, 1947, Uj Idők Irodalmi Intézet RT. /Singer és Wolfner/ (Ladányi Nyomda, Bp.), 127 p.
Szerző által aláírt, számozott példány.Első kiadás. Elfelejtett versek. Írta: Heltai Jenő. "A könyv a költő 75. születésnapjára készült 300 számozott példányban, a szerző aláírásával." Ez a 11. sz. példány. A kötet az érzelemgazdag Elfelejtett Versek című ciklust tartalmazza, valamint ezen túl fellelhetők benne a költő munkássága során keletkezett műfordítások is. A könyvet a Ladányi Nyomda nyomtatta Budapesten. Kiadói egészvászon kötés aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, illusztrált, feliratozott, sérült, kis hiányos kiadói borítófedélben.
Kérdőív
Mikor elnémul megkínzott szíved,
Eléd teszik a nagy kérdőívet.
Mit mozdulatlan ajkad elsóhajt,
A láthatatlan jegyző jegyzi majd.
Mit fogsz felelni - mert felelni kell! -
Az...
Kérdőív
Eléd teszik a nagy kérdőívet.
Az életedet hol hibáztad el?
Hol kanyarodtál balra jobb helyett?
Felelj! Tudod az átkozott helyet?
Ha menned adná isteni csoda,
Mondd: visszamennél még egyszer oda?
Veszett fejszének hajszolva nyelét,
Az út robotját újra kezdenéd?
Leütési ár:
5.800 Ft